„Projekt spočívá ve spanilé jízdě pětadvaceti exkluzivních historických automobilů po trase dlouhé 444 kilometry. Do akce, která se uskuteční pod záštitou hejtmana Stanislava Eichlera, jsou zapojeny významné osobnosti veřejného života, kultury a sportu v čele s Karlem Lopraisem, šestinásobným vítězem Rallye Paris – Dakar.

Jeho Tatra bude i tentokrát koloně exkluzivních historických vozů vévodit,“ dovídáme se od manažera projektu Evžena Doležala. Na pozadí spanilé jízdy se pak odehrají doprovodné programy. Patří mezi ně regionální hudební produkce, umělecká představení, autogramiády, prezentace kraje ve fotografiích nebo prostřednictvím propagačního filmu.

Všechny mají společného jmenovatele – přitažlivou formou upozorní návštěvníky na turisticky zajímavá místa regionu, ať již jsou to přírodní krásy nebo kulturní či technické památky.

Zamíří také na Českolipsko

„Trofeo Niké Bohemia 2009 startuje 3. července v lázních Sedmihorky a končí 5. července v Liberci. Na Českolipsku se kolona unikátních vozů budou pohybovat po trase Doksy, Česká Lípa, Sloup v Čechách, Nový Bor a Jablonné v Podještědí,“ upřesňuje Evžen Doležal.

„V Novém Boru, který podpoří projekt částkou dvacet tisíc korun, budou historická vozidla k vidění 4. července dopoledne na náměstí Míru, kde se bude odehrávat i zajímavý doprovodný program,“ dodává