Těžké stavební stroje vyjely a z louky na českolipském sídlišti Špičák se stalo staveniště. V březnu letošního roku schválilo město prodej pozemku. Během necelých pěti měsíců se novému vlastníkovi louky podařilo zajistit potřebná povolení a zahájit stavbu. „Řízení probíhalo standardně, žadatel splnil veškeré zákonné podmínky a stavební povolení městský úřad schválil,“ sdělila tisková mluvčí českolipského Městského úřadu Kateřina Amrichová.
Na sídlišti Špičák s přibližně jedenácti tisíci obyvateli tedy s definitivní platností vyroste čtvrtý supermarket. Vedle Lidlu, Penny a Alberta budou moci obyvatelé sídliště nakupovat také v nově budovaném Sparu.
Prodejní plocha bude mít přibližně tisíc metrů čtverečných, a na parkoviště před obchodem se vejde 90 automobilů. „Jsme si vědomi toho, že stavbou obchodu narušujeme významně ráz krajiny, ale mohu všechny ubezpečit, že splníme všechny předepsané sadové úpravy a budeme se snažit okolí supermarketu zvelebit tak, aby se životní prostředí nejen nezhoršilo, ale abychom přispěli i k jeho zlepšení,“ řekl Martin Hruška, generální ředitel společnosti SPAR ČOS. „Byly bychom rádi, kdyby se nám podařilo novou prodejnu otevřít už do letošních vánoc,“ dodal Martin Hruška. Společnost SPAR vytvoří v nové prodejně přibližně 40 pracovních míst.
Vjezd na parkoviště u supermarketu stavebníci podle plánů vybudují z Bardějovské ulice. Silniční obchvat vedený kolem základní školy, který před časem město vybudovalo, a který svedl největší nápor automobilů ze sídliště, pomohl jeho obyvatelům tedy jen na chvíli. Nyní se mohou opět těšit na zvýšený provoz pod svými okny.