Festival bude oslavou motorismu, jeho součástí budou soutěžní jízdy při classic rally, jízdy účastníků srazů automoto klubů, výstavy automobilů a motocyklů a bohatý doprovodný program.

Většinu automobilů i motocyklů si návštěvníci budou moci prohlédnout zblízka, a to při výstavách v městském parku a na náměstí T. G. M., a také při zastávkách soutěžních jízd v zámecké zahradě zámku Zahrádky a u zámku Zákupy. Dále si budou moci pochutnat na nabídce food festivalu, poslechnout si hudbu při koncertech v improvizovaných hudebních kavárnách či si udělat výlet historickým motoráčkem nebo vlakem s parní lokomotivou.

Součástí progamu bude jednodenní setinová rally pro omezený počet účastníků po silnicích Lužických hor, Máchova kraje, Českého Švýcarska se startem v České Lípě a zakončenou finálovou jízdou během večerní Grand Prix ČL. Ta nabídne obnovený městský závod na motokárách až pro deset tříčlenných posádek složených ze závodních jezdců a osobnostní motorismu. Finále memoriálu B. Engeho v závodu pravidelnosti a v neposlední řadě motoristickou show s prezentací závodních strojů a automobilek.

Podrobný program na www.speedfestival.cz nebo na facebookové události Speed Festivalu.  

Uzavírky v centru České Lípy

- náměstí T. G. Masaryka, Sokolská ulice - částečné uzavírky 22. září 6:00 - 24. září 6:00
- Sokolská, Erbenova, Berkova, Jindřicha z Lipé, Masná, Prokopa Holého, Moskevská, Boženy Němcové a účelové komunikace č. 905, 879/1, 973/1, - úplné uzavírky 22. září 6:00 – 24. září 6:00
Podrobněji viz plánek 

Objízdná trasa ve směru do centra města povede po silnici č. II/262 (ulice Děčínská, U Ploučnice), MK Purkyňova, Moskevská, Jiráskova, Žižkova, ve směru z centra města povede po MK Roháče z Dubé, U Průmyslovky, Arbesova na silnici č. II/262 (ulice Děčínská).

Pro veřejnou osobní linkovou dopravu platí:

Pro cestující městské hromadné dopravy (MHD) nebudou při úplné uzavírce obsluhovány autobusové zastávky Moskevská, Svatého Kříže, Erbenova a Sokolská. Místo nich budou jako náhradní zastávky využity zastávky Purkyňova – nemocnice (obousměrně) a U Jezu (ve směru z nádraží nebo Slovanky). Tyto zastávky budou osazeny „přenosným označníkem“ a budou na nich vylepeny jízdní řády všech dotčených linek MHD.

Na autobusových zastávkách Moskevská, Svatého Kříže, Erbenova a Sokolská bude na viditelném místě umístěna informace pro cestující o tom, že tyto zastávky nebudou obsluhovány a o možnosti využití alternativních zastávek.

Informace pro cestující o uzavírce u linek městské hromadné dopravy zajistí dopravce BusLine MAD Česká Lípa s.r.o. Cestující budou včas a dostatečně informováni dopravcem o uzavírce.