Společnost Digital Broadcasting spustila provoz vysílače Česká Lípa Špičák. Druhá vlna digitalizace televizního signálu rozšíří nabídku o stanice Smíchov, Fanda, Telka nebo Pohoda.

„Divákům jako první krok doporučujeme, aby na svém televizním přijímači spustili manuální ladění na kanálu 25. Případně mohou volit automatické ladění," říká Jakub Hynek ze společnosti Madison Public Affairs.

Vzhledem k tomu, že většina diváků na Českolipsku přijímá televizní signál z vysílače Ústí nad Labem-Buková Hora, případně z Liberce, měly by se nové televizní stanice naladit automaticky. Nový vysílač se nachází v těsné blízkosti České Lípy a domovní antény by jej tak měly zachytit z bočního směru.

„Při příjmu televizního vysílání však vždy záleží na typu a kvalitě použité antény, stejně jako na terénních podmínkách. Pokud by stávající anténa nebyla dostačující pro příjem signálu, bude nutné pořízení nové antény a slučovače signálu, instalovanou směrem na nový vysílač," dodává Jakub Hynek.

V případě problémů mohou lidé kontaktovat infolinku provozovatele vysílání 595 694 660 nebo servisní firmu v místě bydliště.