Sportovci v Novém Boru bijí na poplach. Vzhledem k tomu, že se hrstka z přítomných zastupitelů, kteří se na středečním zasedání sešli, nepodpořila navrhované, odborníky schválené a doporučené zásady pro poskytování a vyúčtování dotací na sport, mají sportovci peníze na přežití už sotva na jeden měsíc.
„Už nyní utrácíme peníze, které nejsou naše. Jsou to peníze oddílů, které pod nás spadají,“ řekl ředitel TJ Jiskra Nový Bor Petr Mánek.
„Oddílových peněz obhospodařujeme v současné chvíli přibližně tři sta tisíc. Z toho už jsme téměř polovinu utratili. Druhá polovina nám vystačí už sotva na měsíc a peníze nám dojdou,“ dodává. Jeho slova potvrzuje i místopředseda FC Nový Bor Zdeněk Fakan.
Ten však hovoří o tom, že fotbalisti nemají peníze už nyní a všechny potřebné prostředky musí vynakládat z vlastních kapes.
TJ Jiskra společně s FC Nový Bor tak museli oprášit dva roky starý krizový plán.
Ten jasně ukazuje, co nastane, pokud se na příštím zasedání sejde opět pouhých šestnáct zastupitelů a tři z nich opustí jednání ještě před tím, než situace borského sportu přijde na řadu. Krizový plán je stručný, avšak hovoří jasně.
Výpovědi zaměstnancům, uzavření sportovišť a odhlášení sportovců ze soutěží.

Na řadu může podle sestaveného krizového plánu ale přijít i prodej majetku a zaplacení pokut za odstoupení ze soutěží. To je jen několik bodů, které nastanou ve chvíli, kdy se zastupitelé nedohodnou a nedokážou rozdělit už v prosinci přislíbené peníze sportovcům.
„Je to od zastupitelů nezodpovědné. Ti, kteří by sport rádi podpořili, na zasedání vůbec nepřijdou a ti kteří jsou proti sportu a jímž vévodí zastupitel František Novosad a jeho stranická kolegyně starostka Stanislava Silná, vůbec nevědí, o čem hlasují,“ shodují se funkcionáři TJ Jiskra i FC Nový Bor Petr Mánek a Zdeněk Fakan. Jejich slova potvrzuje i zastupitel, radní a vedoucí sportovního výboru Rudolf Daum.
„Starostka obhajovala svůj zamítavý postoj tím, že nechce měnit pravidla určená před dvěma měsíci. To po ní ale nikdo nechce. Rozpočtová pravidla zůstávají stejná, jen jsme předložili návrh jak to, co jsme se zavázali, uskutečníme. Bez podmínek čerpání nemůže nikdo dotace čerpat,“ vysvětluje Rudolf Daum.

Další zprávy z regionu najdete zde