Novoborská radnice se předvedla. Na sport věnovala v rozpočtu pro příští rok rekordní sumu peněz.
Čtyři miliony na sport jako takový a další milion na investice do sportovišť jsou více než dvojnásobkem oproti loňsku. Z celkových čtyř milionů město plánuje vynaložit 300 tisíc na jednorázové granty, milion na samotnou činnost sportovců a zbylé prostředky na provoz sportovních zařízení.
„Po hubených letech, kdy sport ve městě balancoval na hranici kolapsu si nyní nejen TJ Jiskra, ale i všichni ostatní novoborští sportovci mohou oddechnout,“ říká ředitel TJ Jiskra v Novém Boru Petr Mánek. „Jsme rádi, že si představitelé města uvědomili, že sport je důležitou součástí života ve městě,“ dodal.
Podle jeho slov už nic nebrání dalšímu jednání o převodu sportovišť z majetku Jiskry na město. Optimisticky hovořil také zastupitel Stanislav Valdman, který za město vedl vyjednávací komisi s TJ Jiskra. „Myslím si, že do půl roku by mohl být převod sportovišť uskutečněný,“ nechal se slyšet.

Že to nebude tak jednoduché však namítá Petr Mánek. „Převodu jsme se nikdy nebránili a bránit se nebudeme. Má to ale několik zádrhelů. Například na některá sportoviště jsme v minulosti čerpali státní dotace a pokud je nyní převedeme na město, tak budeme muset dotace vracet,“ vysvětluje.
Na otázku zda i po takovém navýšení rozpočtu na sport se i nadále budou snažit prodat stadion odpověděl, že už není nutné stadion prodávat. „Prodej měl vyřešit naši finanční situaci, která nebyla vůbec tak růžová, jak si někteří lidé mysleli. S navýšením prostředků na sport ze strany města věřím, že situaci ustojíme a prodej stadionu jsme zastavili,“ dodal. O tom, že vydáním více peněz na sport udělalo město krok kupředu je přesvědčen i místostarosta města Jindřich Mareš. „Usiloval jsem vždy o více peněz pro sportovce a především pro ty, kteří vedou ke sportu mládež. Jsem rád, že se město konečně nemusí stydět za to, jakým způsobem sport podporuje,“ říká místostarosta.

Další zprávy z regionu najdete zde