S těžkými popáleninami vyvázl ze svého adrenalinového dobrodružství, které se odehrálo v pondělí na českolipském sídlišti Špičák, mladý sprejer. Jeho cílem se stal nedaleký vodojem, na který měl podle svědků nastříkat z dálky zřetelný nápis. Během pokusu se ale ke své smůle zamotal do vedení vysokého napětí a poté, co byl zasažen elektrickým proudem, dopadnul s těžkými popáleninami na zem.

„Na místě zasahovaly pozemní jednotky i letecká záchranná služba. Případ byl původně hlášen jako pád z výšky. Skutečnost, že byl mladík zasažen elektrickým proudem, zjistily naše posádky až na místě. Ve velmi vážném stavu byl proto ihned letecky přepraven na nejbližší popáleninovou kliniku,“ řekla Deníku mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Kristýna Fejfarová.

Mladý sprejer tedy v současnosti leží na popáleninové klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze a podle informací, které má Deník k dispozici, již není ohrožen na životě. „Mladík utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně zhruba na jedenácti procentech těla, převážně na horních a dolních končetinách. Jeho stav již není v současné době vážný,“ potvrdila Deníku mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze Jana Jelínková.

Případ sprejera vyšetřuje také obvodní oddělení českolipské policie. S ohledem na to, že mladík ještě nedosáhl plnoletosti, k případu neposkytuje informace. „Mohu potvrdit, že tento případ šetříme. Více informací vám ale bohužel v tuto chvíli sdělit nemohu,“ uvedl mluvčí českolipské policie Milan Bradáč s tím, že podobných případů není během roku na Českolipsku mnoho. „Nepamatuji si, že bychom v poslední době podobný případ vyšetřovali,“ dodal.

Podle místních sprejerů právě vodojem na Špičáku láká jít si zasprejovat, aniž by museli mít strach z postihu. Místo je odlehlé a není na něj příliš vidět. „Nechápu, jak k nešťastné náhodě mohlo dojít. Ze zkušenosti ale vím, že když už jde do tuhého, člověk se snaží udělat všechno možné pro svoji záchranu,“ řekl sprejer z České Lípy.