Novoborská radnice má velké plány se sportem ve městě i v jeho okolí. O ambiciózním záměru informovala starostka města Stanislava Silná. Jen výstavba nových a rekonstrukce starých sportovišť bude stát téměř pětadvacet milionů.
„Více než devadesát procent investic půjde z evropského fondu pro rozvoj venkova,“ informuje vedoucí odboru rozvoje města Lukáš Hrádek. „Tato dotace je však podmíněna tím, že nadpoloviční většina peněz bude proinvestována právě na venkově. Město bude proto o dotaci žádat společně se Svazkem obcí Novobroska, jehož je také členem,“ upřesňuje.
Plán zahrnuje rozsáhlou obnovu víceúčelového sportovního hřiště v Žižkově ulici v Arnultovicích, kde hodlá město vybudovat také dětské hřiště, které bude určeno jak pro místní mateřskou školu tak pro širokou veřejnost.
Další nové dětské hřiště má vzniknout také v ulici Svojsíkově, ve Smetanových sadech a také v ulici Jiráskově. Největší investicí však bude obnova sportovního areálu v ulici Kalinově, který bude v budoucnu využívat i základní škola na Náměstí míru.
„Situace kolem sportovního vyžití v našem městě není v současné době tak dobrá, jak bychom si všichni přáli,“ říká starostka města Stanislava Silná.
„V rámci strategického plánu tedy zahajujeme práce, které by tuto situaci měly zlepšit. Výstavba a rekonstrukce sportovišť není jedinou naší aktivitou tímto směrem,“ dodává starostka a pokračuje: „V nejbližších dnech chce založit město novou organizační složku s názvem Sport, která se o sport a volnočasové aktivity bude starat.“
Podle starostky je také nutné, aby sportoviště ve městě městu také patřila. „Jednání s TJ Jiskra o převodu sportovišť na město stále pokračují, ale jejich konec je zatím v nedohlednu. Tento fakt bohužel našim plánům příliš nepřeje, ale věřím, že i to se brzy vyřeší,“ říká novoborská starostka na závěr.
Podle neoficiálních informací se TJ Jiskra svého majetku vzdát nechce. To se nelíbí mnoha zastupitelům a hovoří o tom, že by nejraději Tělovýchovné jednotě Jiskra nedali ani korunu do té doby, než se situace vyřeší.
Podle zastupitele Stanislava Valdmana je také možné to, že TJ Jiska bude chtít stadion prodat a městu nezbyde nic jiného, než ho od nich za drahé peníze koupit.

Další zprávy z regionu najdete zde