Zde společnost Kimos z Plzně, která právě finišuje s výstavbou komplexu na zpracování dřeva, přijímá šedesát nových pracovníků. „Obsadili jsme již deset pozic a dalších čtyřicet osm lidí nastoupí k prvnímu červenci, kdy zahajujeme výrobu laťkového středu,“ potvrzuje Hana Fiedlerová, vedoucí personálního oddělení Kimos a.s. a upřesňuje, že většina nových zaměstnanců bude směřovat do výroby.

Přijatí uchazeči o práci našli uplatnění také v administrativě či jako provozní jídelny. Na nabídku volných pracovních míst zareagovalo během velmi krátké doby velké množství zájemců.

„Měli jsme požadavek na nové pracovníky vyvěšen na internetovém portálu ministerstva práce a sociálních věcí a během dvou týdnů se nám přihlásilo kolem osmi stovek lidí,“ podotýká Hana Fiedlerová. Pracovníci ve výrobě budou zpracovávat dřevo na jedné z nejmodernějších výrobních linek na laťovkový střed v Evropě.

„Ta je plně automatizovaná. Laťovkový střed budeme vyrábět ze smrkového dřeva a objem roční produkce odhadujeme na čtyřicet tisíc metrů krychlových,“ říká ředitel výroby Vladimír Vrba.

Dvě směny na zkoušku

Podle personální vedoucí budou zaměstnanci ve výrobě pracovat přes léto ve zkušebním dvousměnném provozu. „Poté plánujeme postupný přechod na klasické tři směny,“ doplňuje Hana Fiedlerová. V souvislosti se záměry firmy do budoucna Vladimír Vrba dodává, že v Srní by měl postupně vyrůst celý dřevozpracující komplex.

„Samotná výroba laťovkového středu bude rozšířena o vlastní pilu se sušárnou a produkci dýhy,“ upřesňuje plány výrobní ředitel. Plzeňská firma Kimos se orientuje zejména na obchod se dřevem, které nakupuje po celé České republice a na Slovensku.

„Rovněž se zabýváme kompletní správou lesního majetku, kdy vlastníme zhruba osmnáct set hektarů lesní půdy, na nichž aktivně hospodaříme a dále získané dřevo prodáváme, nebo jinak zhodnocujeme,“ vysvětluje činnost firmy personální vedoucí Hana Fiedlerová a doplňuje, že také prodávájí řezivo od paletového přířezu až po truhlářské řezivo.