Českolipskému deníku trofeje v hodnotě sedmi a půl tisíc darovala rodinná sklářská firma SpOo-Design ze Svoru. „Tyto trofeje by měly patřit všem, co pomůžou na této akci, ale bohužel…jsou pouze pro první tři místa. Jsem rád, že mě Deník oslovil a mohl jsem tak pomoci dobré věci," říká autor návrhu a zhotovitel v jedné osobě Radim Sukup.

Přestože je Štafetový běh pro Růženku charitativní akcí, jejímž hnacím motorem je především vůle pomáhat, ke sportovní události bezpochyby náležité ocenění vítězů patří. I proto redakce Českolipského deníku zahájila jednání o výrobě trofejí v dostatečném předstihu, už před několika týdny.

Podstavec zdobí atletické dráhy

Minulý pátek nás už zvědavost ale ovládla natolik, že jsme se na hotové trofeje vyrazili osobně podívat. Podstavec znázorňující atletický ovál i s drahami, precizní nápisy a především originalita nám učarovaly na první pohled. „Trofeje jsou vyrobené z optiwhitového plochého skla. Ruce jsou hloubkově pískované a modelované. Skla se tvarovala pomocí vodního paprsku a následně se dobrušovala," popsal postup výroby Sukup.

Rodinná sklářská firma ze Svoru se zabývá uměleckým zpracováním skla od roku 1995. Především výrobou benátských zrcadel, hloubkového a velkoformátového pískování a rytinou historických sklenic.

Kromě skleněných trofejí čekají na vítěze věcné ceny, které darovali sponzoři akce Pivovar Cvikov, seskoky-tandemy.cz, restaurace Wildcook Česká Lípa a řeznictví Pechek Skalice u České Lípy. Kromě nejrychlejších štafet bude oceněná nejoriginálnější štafeta, která bude speciální kategorií běhu.

Hledá se výjimečný štafetový tým

Štafetový běh redakce Českolipského deníku ve spolupráci se Sportem CL pořádá pro nemocnou Růženku z České Lípy, která od narození trpí několika závažnými syndromy. Za peníze z dobrovolných příspěvků a startovného sedmiletému děvčátku pořídíme speciální zdravotní postel, matraci a další terapeutické pomůcky.

Přihlásit tým je možné ještě do pondělí 27. dubna. Na místě poté za dvojnásobné startovné, 400 korun. Součástí akce je také bohatý doprovodný program.

Twerk, Krav Maga, hasiči i hlídání dětí

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Twerku, mažoretky, ukázku hasičské techniky i dovednosti čtyřnohých obranářů Českolipské psí akademie, Krav Magu. Pro vaše děti jsme připravili dětský koutek i s hlídáním.

Podpořit Růženku je možné také formou dobrovolného příspěvku prostřednictvím transparentního účtu 2300759106/2010.

Všechny aktuality k akci najdete na facebooku ZDE