Co je v současnosti největším problémem ve vašem městě?

Největším problémem dnešní doby je nejistota, jak dlouho mohou ještě opatření trvat. Senioři jsou hodně doma a už jim začíná být smutno. Mladé lidi nedokážeme dlouhodobě držet doma v izolaci. Přes týden je situace poměrně klidná, ale přes víkendy, kdy se udělá pěkné počasí, velmi rychle roste nervozita. Místní se snaží držet doma, chodit na procházky po okolí, ale přespolní výletníci jinak v týdnu klidné osady mění na parkoviště, o srocování motorkářů na benzinové pumpě nemluvě.

Koho byste u vás ráda pochválila či ocenila?

Těch lidí je naštěstí v Dubé neskutečné množství. Jsem šťastná, že jsou tu dobrovolníci, podnikatelé, zastupitelé a hasiči, kteří pomáhají. Je těžké jmenovat jen některé, ale rozhodně musím poděkovat především všem švadlenkám. S šitím látkových roušek v Dubé začalo mateřské centrum Klub malých Dubáčků, ale přidala se velká spousta místní žen, které šijí dosud a zásobují jak obyvatele města, tak i další instituce jako nemocnice nebo zařízení sociálních služeb. Dále bych ráda poděkovala všem podnikatelům, v první řadě Lukášovi Daleckému, který rozjel velmi brzy dezinfekci všech veřejně dostupných míst po Dubé, ale i panu Krupičkovi – domácí potřeby - za sehnání dezinfekce nebo panu Novákovi – stavebniny - za sehnání zásobníků. Velkou oporou je pan místostarosta Martin Fuxa. O seniory se v Dubé stará Monika Šimonová a Veronika Dufková, které rozvážejí obědy z místní školní jídelny. Je skvělé vidět, že je tu velká řádka lidí, kteří se dokáží spojit a každý dle svých možností přidat ruku k dílu, i maličkosti se počítají.

Co pro vás dělá kraj, případně naše vláda? Jak hodnotíte jejich aktivity?

Kraj je nám oporou, jsme velmi dobře informovaní, dorazilo i několik litrů dezinfekce, dnes přijdou první nanofiltry do přední linie. Od vlády – státu nic, vše si na obcích musíme zajistit sami. Tímto bych ráda poslala i poděkování kolegovi do Zákup, kterému se podařilo získat respirátory a dezinfekci za rozumné ceny.