Neuvolnění politici mají kromě politické funkce ještě svou hlavní práci v případě Volfové je to teď právě starostování v České Lípě. Volfové ale zůstane i celá její stávající agenda, tedy ekonomika, správa majetku a informatika. To se stalo terčem kritiky především z opozičních lavic. „Přemýšlím, jestli se i do současné doby dala náplň paní náměstkyně zvládat jen na část úvazku,“ zauvažovala Zuzana Kocumová (Změna).

Dalším zastupitelům, včetně některých koaličních, vadí ale hlavně to, že Volfová dále zůstává statutární náměstkyní, tedy tou, která zastupuje hejtmana v jeho nepřítomnosti. „Myslím, že kraj potřebuje, aby statutárním náměstkem byl někdo, kdo je každý den v Liberci. Takhle to nemůže fungovat. Paní náměstkyně se, doufám, bude hlavně věnovat České Lípě,“ řekl Juraj Raninec (ODS), který je nejen krajským, ale i českolipským zastupitelem.

Náměstkyně Volfová uvedla, že svou práci chce i nadále dělat plnohodnotně. „Mám tu rozjeto několik projektů, vím, o koho se můžu opřít, na koho se obrátit. Pokud si čas zorganizuji, půjde to zvládnout, nechci ošidit ani jedno, ani druhé. Pro mě není pracovní den jen osm hodin, ale mnohem déle, jsou to i soboty a neděle,“ vysvětlila Volfová.

Za ní se postavila většina zastupitelů včetně hejtmana Martina Půty (SLK), podle kterého není důležité, kdo má jaký úvazek, ale jakou práci odvádí. „Ze zkušenosti vím, že v minulosti tu byli radní, kteří byli sice uvolnění, ale ve funkci se chovali spíše neuvolněně,“ řekl Půta. V průběhu příštího roku podle něj radní vyhodnotí, jak se rozhodnutí osvědčilo.