Starostkou obce Luka by i v dalším období měla zůstat třiačtyřicetiletá Lenka Markvartová. Ta totiž stojí v čele sdružení „Za obec krásnější", které v nynějších doplňkových komunálních volbách jednoznačně vyhrálo. Pět mandátů zastupitelstva v Lukách obsadí nově výhradně kandidáti tohoto sdružení.

„Vůbec jsem nečekala, že by takto jednoznačně mohlo vyhrát naše sdružení. Předpokládala jsem, že nás v zastupitelstvu doplní někdo z nezávislých kandidátů, kteří se ucházeli o místo v zastupitelstvu samostatně," uvedla pro Deník Markvartová.

Volit přišlo v Lukách 72,73% lidí

Termín ustavujícího zastupitelstva v Lukách ještě není daný. Nicméně je jasné, že vítězné sdružení na pozici starostky nominuje právě Markvartovou. Dosavadní místostarosta Josef Škoda znovu nekandidoval, vítězné sdružení, jež nyní nemá opozici, bude na pozici místostarosty nominovat devětatřicetiletou Janu Škodovou. Luka tak s největší pravděpodobností povedou ženy.

Malá víska na periférii Českolipska si o víkendu užila nevídanou slávu. Luka totiž patřily mezi devět „exotů" v celém Česku, kde se kromě krajských voleb zcela mimořádně konaly i volby komunální. Když už byly v sobotu večer spočítané výsledky do krajských voleb, v Lukách se stále ještě volilo, neboť v komunálkách jsou volební místnosti i v druhý den voleb otevřené až do 22. hodiny večer. Celý kraj tak v sobotu kvůli definitivním výsledkům musel čekat, až se zavře „krám" i v Lukách.

Ministr vnitra nařídil v Lukách nové komunální volby, neboť letos v dubnu tady klesl počet zastupitelů pod pět. Odstoupila jedna z členek zastupitelstva a pozice zastupitele se následně zřekli i dva náhradníci.

Nové složení zastupitelstva v Lukách:

• Lenka Markvartová( Za obec krásnější)

• Petr Doležal(Za obec krásnější)

• Jana Škodová(Za obec krásnější)

• Ladislav Ruda(Za obec krásnější)

• Martin Šíma(Za obec krásnější)

nominace na starostku:

Lenka Markvartová

nominace na místostarostku:

Jana Škodová