O sportovních osobnostech a týmech a jejich výkonech má českolipská starostka Hana Moudrá rozhodně přehled. Ostatně do jejích povinností na radnici patří právě sport ve městě. Nemůže proto chybět na dnešním vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce Českolipska 2011. A jak přiznala v krátkém rozhovoru, bude držet palce plavkyni Petře Chocové.

Jaká sportovní událost vás loni nejvíce zaujala nebo potěšila?

Jednoznačně úspěšné otevření nové víceúčelové haly a několikadenní sportovní klání, která se konala v rámci říjnových oslav státního svátku.

Co vy a sport?

Sportu jsem se věnovala od mládí, protože mě k němu vedli rodiče. Bohužel je pro mě dnes těžké najít si chvilku na aerobic, kolo nebo lyžování.

Vy sama navštěvujete nějaká sportovní klání? Jaká?

Líbí se mi téměř všechny sálové sporty, takže nejčastěji zavítám na utkání florbalistů, volejbalistů nebo na zápas ve futsalu.

Město Česká Lípa je každý rok významným partnerem ankety Nejúspěšnější sportovec Českolipska. Máte Vy osobně nějaký tip, kdo by se mohl letos stát vítězem v kategorii dospělých?

Ocenění si zaslouží jistě všichni nominovaní, ale pokud bych měla vybrat vítěze sama za sebe, byla by to díky vynikajícím výsledkům na letošním Mistrovství světa v Šanghaji Petra Chocová. Skutečnost, že díky své neuvěřitelné píli bude na londýnských olympijských hrách reprezentovat nejenom Českou Lípu, ale především naši republiku, si zasluhuje můj upřímný obdiv.