VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostové řešili, co zlepšit. Došlo na silnice i ovzduší

Českolipsko - Starostové Českolipska a Novoborska se sešli na dalším společném setkání.

29.11.2016
SDÍLEJ:

Starostka České Lípy Romana Žatecká a novoborský starosta Jaromír Dvořák.Foto: mucl

Problematika odchytu toulavých psů i kvalita ovzduší, kterou v první řadě může zlepšit obchvat silnice I/9, na jehož dostavbu čeká kromě České Lípy i řada dalších měst a obcí v regionu. To byla hlavní témata společného setkání starostů Českolipska a Novoborska, které proběhlo minulý týden.

„Na jednání zazněl vzkaz Libereckému kraji, aby v následujícím období už neřešil pouze komunikace zasažené v minulosti povodněmi, ale začal se více věnovat také opravám svých silnic druhé a třetí třídy na katastru našeho regionu," uvedla Monika Bayerová, tisková mluvčí českolipské radnice.

Zajímavé zkušenosti města Česká Lípa s odchytem zatoulaných psů prezentovali na setkání vedoucí odboru životního prostředí Růžena Konvalinová a velitel českolipské městské policie Vladimír Jeník. Z českolipské praxe jednoznačně vyplývá, že se městu provozem záchytných kotců daří snížit počet psů, které musejí putovat do útulku.

Podle starosty Nového Boru Jaromíra Dvořák město zřízení obdobných záchytných kotců rovněž připravuje. I Bor se podle něj podobně jako další města a obce regionu s problematikou zajištění péče o psí nalezence potýká.

Dalším bodem programu bylo zlepšení kvality ovzduší v Libereckém kraji, se kterým starosty seznámily pracovnice krajského úřadu. „K tomu, aby se nám v kraji lépe dýchalo, mohou z větší části přispět zejména obchvaty měst a obcí, neboť dopravní provoz hraje při zkvalitňování ovzduší nejdůležitější roli. Teprve potom následují stacionární zdroje znečištění," dodala tisková mluvčí českolipské radnice.

Nechybělo ani téma obchvatu silnice I/9. Stavba totiž chybí na seznamu prioritních položek, které bude možné realizovat bez nutnosti opakování posudku EIA.

S prodloužením termínu výstavby obchvatu nesouhlasí ani senátor pro okres Jiří Vosecký, který v září připravil petici. Aby se něco změnilo, je potřeba 10 tisíc podpisů.

Autor: Kateřina Charvátová

29.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení