„Přestože je zatím letošní zima na sníh skoupá, doufáme, že se oblíbený Liberecký Skiatlon i v letošním roce uskuteční," věří Zdenka Štrauchová, mluvčí profesionálních hasičů Libereckého kraje, kteří závody pořádají. Závody se jedou za dva týdny. „Do uvedené doby může oblast závodů zasáhnout několik sněhových bouří, a tak lze víc než doufat v ideální nebo alespoň uspokojivé sněhové podmínky," dodává mluvčí.

Hasiči, kteří se sjedou z celé republiky, se tradičně sejdou v areálu Centra sportu MV v jabloneckých Břízkách. Na sportovce čeká nejprve 8 km klasicky a hned nato 8 km volnou technikou, pro ženy jsou vzdálenosti poloviční.

Prezentace a prohlídka tratí je plánovaná v den závodu, tedy ve středu 19. února, od půl desátí do jedenácti hodin. Velké sportovní klání odstartuje hromadně v 11:30 hodin.

Zúčastnit závodu se mohou příslušníci a zaměstnanci nejen profesionálních hasičských záchranných sborů, ale i jejich dobrovolní kolegové. „Nově je zařazena také kategorie složek Integrovaného záchranného systému a příchozích," upozornila na novinku Štrauchová s tím, že ještě má i pozitivní informaci na závěr: Startovné se neplatí.