Na zelené louce, mezi ulicí Bardějovská na sídlišti Špičák a základní školou, měla vyrůst restaurace. Zájemce o tři sta metrů čtverečních z celkového pozemku o velikosti přes dvacet jeden tisíc metr čtvereční chtěl vybudovat klasické české pohostinství.

„Zastupitelstvo města neschválilo záměr obce prodat část pozemku. Pozemky jsou ve vlastnictví města,“ prozradila, proč se nebude stavět, mluvčí radnice Kateřina Kotková.

Fast food postaví na Špičáku

Čtyřicetitisícové město uniklo další restauraci, ale neunikne rychlému občerstvení. Obyvatelé už nemusí spekulovat o tom, jestli McDonald´s bude stát u silnice I/9. „Mekáč“ by měl totiž vyrůst právě v Bardějovské ulici.

„V této části v nejbližší době nebude probíhat žádná stavba. Prodej další části téhož pozemku je stále v jednání. Mohu pouze potvrdit, že výsledkem jednání by měla být výstavba restaurace McDonald´s,“ upřesnila Kotková. Jedná se až o pět tisíc metrů čtverečních.
Co na to Marcel Šebek, Real Estate Project Manager McDonald's?

Vše je prozatím ve fázi příprav

„V současné době máme rozpracovánu konkrétní lokalitu, nicméně ještě probíhají nezbytné administrativní a technické kroky pro její využití ke zbudování naší provozovny. Z toho důvodu bychom v této chvíli neradi poskytovali podrobnější informace o daném místě a ani termín výstavby nebyl zatím stanoven,“ řekl Marcel Šebek.

Podle všeho, je už nyní podepsána smlouva o smlouvě budoucí. „Česká Lípa není samozřejmě jedinou lokalitou, na které pracujeme. O pořadí jednotlivých realizací rozhoduje mnoho faktorů, strategickými záměry počínaje, přes atraktivitu místa, až po nezbytné administrativní, právní a technické aspekty,“ prozradil dále Šebek.

O zákazníky nouze nebude

Lokalita je, myslím, víc než atraktivní. V bezprostřední blízkosti základní a střední škola, cestou tudy projde nespočet studentů gymnázia a samo sídliště se silniční spojnicí jí dělá víc než zajímavou.

Není tajemstvím, a dietologové to potvrzují, že pokrmy připravené v provozovnách rychlého občerstvení obsahují větší množství cukru, soli a tuku než většina běžně upravovaných potravin.

Jídlo v dnešních fast foodech je sice kvalitnější než před několika lety, ale i tak, cheesburger s hranolky a colou má kolem dvanácti set kalorií. A pro zajímavost, to představuje pro sedmileté dítě tři čtvrtiny doporučeného denního energetického příjmu.

Autor: Tomáš Mařas