Se stavbou křižovatky je Ředitelství silnic a dálnic přesně v polovině její realizace. „V uplynulých dnech zde proběhla pokládka asfaltových vrstev a nyní probíhají dokončovací práce v rámci I. a II. etapy, jako je montáž svodidel, terénní úpravy a realizace nezpevněných krajnic,“ uvedla mluvčí ŘSD Dita Zikešová.

Ve středu 7. června dojde v průběhu dne k přemístění dočasného dopravního značení a k zahájení III. etapy, během níž dojde k výstavbě druhé poloviny okružní křižovatky. Tato fáze stavby s sebou přinese největší dopravní omezení platné do 30. září 2023.

Na silnici I/9 bude uzavřen směr z Dubé do Jestřebí a pro řidiče zde bude platit objízdná trasa po silnici II/270 přes Doksy. Silnice I/9 bude v tomto směru uzavřena a vjezd na okružní křižovatku nebude umožněn. Z nově postavené poloviny okružní křižovatky bude možné jen odbočení na silnici I/9 ve směru Česká Lípa – Dubá.

Město nechalo nahlédnout zájemce do budoucího úřadu.
VIDEO: Z bývalé pojišťovny roste v Lípě úřad. Přesune se šedesát pracovníků

Dojde také k uzavření sjezdu na silnici III/26832 do Jestřebí. Ve směru od Mladé Boleslavi bude umožněn sjezd do obce Jestřebí/Provodín přes čerpací stanicí pohonných hmot. V opačném směru (od České Lípy) bude nutné pro odbočení na Jestřebí využít objízdnou trasu přes silnici III/26833 vedoucí přes obec Srní u České Lípy. Tato objízdná trasa (po silnici III/26833) platí pro vozidla i v opačném směru Zákupy – Mladá Boleslav.

Zhotovitelem stavby v hodnotě 44,25 mil. Kč bez DPH je společnost SaM silnice a mosty a.s. Novou okružní křižovatku plánuje ŘSD pro řidiče pustit do provozu letos na podzim.