Mezi adepty na cenu jsou kromě jiných novostavby i rekonstrukce jizerských chalup, rekonstrukce Jiráskova divadla v České Lípě nebo nové centrum nukleární medicíny v areálu Krajské nemocnice Liberec. Soutěží také českolipský azylový dům pro rodiče s dětmi a lávka pro pěší a cyklisty Svárov – Kopeček.

Lidé mohou do 30. dubna hlasovat pro Cenu veřejnosti, a to na webu stavbaroku.lk. „Smyslem soutěže je vyzdvihnout úspěšné nebo zajímavé stavby a šikovné žáky, studenty, projektanty, architekty, talenty v oblasti stavitelství, architektury a řemesla z celého Libereckého kraje,“ vysvětlil Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Loni porota posuzovala 22 staveb a také dvanáct studentských projektů. Odborníky nejvíce zaujala Rekonstrukce paláce Liebieg, u veřejnosti bodovala rekonstrukce bývalé továrny na Automoto museum Lučany. Soutěž o stavbu roku Libereckého kraje má tradici od roku 2004. Stavební firmy a architektonické ateliéry mohou tímto způsobem prezentovat výsledky své práce. Partnery soutěže jsou už čtyři roky města Liberec, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Turnov a Semily.

Mohlo by vás zajímat: HÁDANKA z Českolipska: Poznáte vesničku v regionu na fotografiích a videu?

Zdroj: Veronika Nováková