Architektura stavby, pod níž je podepsána firma Syner, je dána její funkcí – snahou o vytvoření přívětivého a atraktivního prostředí městského interiéru nového centra. Kultivované a různorodé provedení fasád jednotlivých budov jasně odkazuje na tradice liberecké architektury.

Rozmanitost architektonického řešení jednotlivých domů se promítá do interiéru obchodní ulice a obchodních pasáží a vytváří tím přátelské a přívětivé prostředí moderního obchodního a kulturního centra.

Tvář novému komplexu dal ateliér Siadesign renomovaného architekta Radima Kousala, který je autorem Krajské vědecké knihovny v Liberci. Záměrně jej koncipoval jako soubor různých městských objektů, který je ze všech pohledů citlivě napojen na své okolí.

Jak hlasovat

Na stránkách Deníku jsme vám postupně představili všech 11 nominovaných staveb.Hlasovací kupón, který najdete níže, můžete zaslat na adresu: Krajský úřad LK, U Jezu 642/2a, 461 80, Liberec, k rukám Ing. Jany Ledecké. Kupóny můžete zasílat do 31. srpna. Hlasovat je možné také na na internetové adrese www.kraj-lbc.cz v sekci Stavba roku Libereckého kraje.

Výsledky letošního ročníku soutěže, včetně držitele Ceny sympatie občanů LK, budou vyhlášeny 13. září.