Nová hasičárna byla otevřena loni v listopadu a slouží dobrovolným hasičům z Tanvaldu – Šumburku a profesionálům z Velkých Hamrů. Moderní hasičárna v Krkonošské ulici má dvě přilehlé, ale samostatné části. Ta větší, pro profesionální hasiče, vyšla na bezmála 36 milionů korun, ta pro dobrovolníky stála 17 milionů.

Obě části objektu jsou účelově propojené tak, aby je bylo možné využívat při výcviku a školeních. Součástí budovy je výcviková věž. V přízemí jsou garáže pro zásahová vozidla, dílna, skladové zázemí, kotelna, úklidová místnost, šatna s hygienickým zařízením. V 1. patře je zasedací místnost s kuchyňským koutem, denní místnost s kuchyňkou, kanceláře, posilovna, ložnice, sušárna, úklidová místnost, šatna s umývárnou, WC pro muže a ženy a výcviková věž.

Budova má šedočervenou barvu fasády. Architekt Pavel Janoušek výběr barev pro Deník vysvětlil: „Tmavá je tam symbolicky kvůli sazím, které hasiče provázejí, a červená zase značí oheň.

Jak hlasovat

Na stránkách Deníku jsme vám postupně představili všech 11 nominovaných staveb.Hlasovací kupón, který najdete níže, můžete zaslat na adresu: Krajský úřad LK, U Jezu 642/2a, 461 80, Liberec, k rukám Ing. Jany Ledecké. Kupóny můžete zasílat do 31. srpna. Hlasovat je možné také na na internetové adrese www.kraj-lbc.cz v sekci Stavba roku Libereckého kraje.

Výsledky letošního ročníku soutěže, včetně držitele Ceny sympatie občanů LK, budou vyhlášeny 13. září.