Patří mezi ně: Multifunkční centrum Trojzemí v Hrádku nad Nisou, Požární stanice v Tanvaldu, Obchodně společenské centrum FORUM Liberec, Rekonstrukce mostu v Horní Libchavě, Rekonstrukce zámeckého mostu v Mimoni, Multifunkční centrum ve Vratislavicích, Dětské centrum Sluníčko, Rekonstrukce pavilonu B v ZŠ Lesní v Liberci, Revitalizace historického centra v Hrádku n. N., Konferenční hotel v Liberci a Kamenářský dům v Turnově, který vám dnes představujeme.

Jedná se o dostavbu areálu Muzea Českého ráje v Turnově. Součástí tohoto areálu jsou muzejní budovy, atrium pro kulturní pořady se zázemím, objekt dílny, objekt depozitáře a nyní i Kamenářský dům, který je v podstatě kopií posledního dřevěného městského domu č. p. 18, který stával na Havlíčkově náměstí do roku 1972, než musel ustoupit budově státních telekomunikací.

Současný Kamenářský dům nabízí ukázku historických řemesel – zlatnictví a šperkařství, které mají v regionu dlouholetou tradici.

Jak hlasovat

Na stránkách Deníku jsme vám postupně představili všech 11 nominovaných staveb. Hlasovací kupón, který najdete níže, můžete zaslat na adresu: Krajský úřad LK, U Jezu 642/2a, 461 80, Liberec, k rukám Ing. Jany Ledecké. Kupóny můžete zasílat do 31. srpna. Hlasovat je možné také na na internetové adrese www.kraj-lbc.cz v sekci Stavba roku Libereckého kraje.

Výsledky letošního ročníku soutěže, včetně držitele Ceny sympatie občanů LK, budou vyhlášeny 13. září.