Třípatrová přístavba a další modernizace čeká budovy Střední umělecko-průmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově. Nádvoří, kde má moderní přístavba stát, ale stále zeje prázdnotou. I přesto, že by mělo být podle podmínek dotačního titulu, z kterého je projekt takzvaných Center odborného vzdělávání financovaný, hotovo do konce tohoto roku.

Rada Libereckého kraje na svém posledním jednání teprve schválila vypsání výběrového řízení na dodavatele.

Zpoždění

„Realizace tohoto projektu se nám zdržela, ale jsme připraveni ho dokončit ještě letos, abychom splnili podmínky dané dotační výzvy,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, zaměstnanosti, tělovýchovy a sportu. „Já pevně věřím, že se podaří vyjednat výjimku, abychom mohli stavbu dokončit vzdáleně,“ dodal Tulpa. V opačném případě by kraj ztratil nárok na dotaci, která má pokrýt většinu nákladů na stavbu za zhruba padesát milionů korun.

Podle zástupců Libereckého kraje posunutí začátku realizace zapříčinilo mimo jiné komplikované podloží, na kterém má nová budova stát. Pod pozemkem totiž vede zatrubněný potok, což komplikuje zakládání stavby. Další zdržení zapříčinila jednání se správcem toku.

„Ten potok se musel odkupovat od Povodí Ohře. Nechtěli to vlastnit, protože to bude pod cizí budovou,“ doplnil ředitel SUPŠS Pavel Kopřiva. I on věří, že se vše v termínu stále může stihnout. „Záleží samozřejmě také na tom, jak schopná bude firma, která vypsanou zakázku vyhraje,“ dodal.

Centra odborného vzdělávání vzniknou kromě Kamenického Šenova na vybraných školách v Liberci, Turnově, České Lípě, Frýdlantu, Vysokém nad Jizerou a Jablonci nad Nisou. Budou vybavena nejmodernějšími technologiemi v daném oboru. Ostatních sedm staveb započalo podle plánu v loňském roce.