Poslední srpnový víkend se 11. ročníku oblíbené sportovní akce pro širokou veřejnost zúčastní přes sedm stovek závodníků rozdělených do 120 týmů.

„Máme velkou radost. Potěší vás, když přijde za první den 60 přihlášek,“ řekl Deníku ředitel EHD Jaroslav Novák. O start v tradičním klání na sportovištích okolo Máchova jezera byl podle něj takový zájem, že teď více než dvě desítky družstev čekají, zda se některý ze 120 týmů neodhlásí. „Vzhledem k obrovskému zájmu přemýšlíme o rozšíření her. Zatím je to ale předčasné, limitují nás prostory,“ tvrdí Novák. Pokud by přece jen k rozšíření EHD došlo, závodníci se to včas dozvědí.

I letošní EHD se budou držet osvědčeného modelu, kdy se soutěží v sedmnácti sportech v Doksech a blízkém okolí. „Letos dojde k malé změně. Při závodě na kolečkových bruslích na náměstí už nepojede najednou deset týmů, ale bude intervalový start,“ říká Novák.

Euro Hry Doksy• víceboj šestičlenných týmů v tradičních i méně obvyklých sportech
• vyhlašovatelem je Asociace tělovýchovných jednot a sportovních klubů ČR a město Doksy
• prvního ročníku v roce 2004 se zúčastnilo 25 týmů, závodníci se utkali ve 14 disciplínách, letos bude 120 týmů soutěžit v 17 sportech

Přes sedm stovek závodníků se bude poslední srpnový víkend snažit „ukočírovat“ zhruba 160 pořadatelů. „Dobrovolníky stále sháníme, mohou se hlásit na číslech či mailu, které najdou na webu akce,“ říká Novák s tím, že pomoc na hrách je ryze dobrovolná. Rozpočet EHD zůstává totiž stejný jako v minulých letech, tudíž napjatý.

„Nemáme sehnané ještě všechny partnery, byť se o to usilovně snažíme. Rok od roku je to ale těžší,“ říká Novák. Za pět měsíců, které scházejí do prvního startovního výstřelu, by však měli organizátoři potřebné sponzory sehnat.

Zastupitelé Doks na svém únorovém zasedání schválili pro letošní hry příspěvek ve výši 150 000 korun. Případný zisk pořadatelé po skončení akce předloží zastupitelstvu.