Na jedné straně rachot jako na Matějské, na druhé pak příjemné posezení v amfiteátru s výhledem na hudební scénu. Zábavu pro všechny věkové kategorie nabídla o uplynulém víkendu tradiční pouť v Brništi. Během pátku, soboty i neděle veselici v lesním zátiší navštívily stovky lidí z celého Českolipska.

Největší nával v Brništi zřejmě prožili v sobotu v podvečer, kdy se pomalu, ale jistě rozjížděl hlavní hudební program. Ten zahájila především mezi seniory známá hudební dvojice Duo Adamis hitem Máchův kraj. Na pódiu se dál představil Michal Šindelář, mezi hvězdy večera pak patřila zpěvačka Marta Jandová a později i Michal Hudček a Yvette, finalista II. řady Superstar s partnerkou s úžasným hlasovým rozsahem.

Návštěvníci, kteří vydrželi až do pozdních večerních hodin, si užívali ohňostroje, po němž následovalo vystoupení skupiny Katapult Revival i hard-rockové kapely Coda z Karlových Varů.

Nedělní program na závěr pouti patřil hlavně dětem, do Brniště zavítal kouzelník a veselé zpívánky přivezl Kyklop z Maxim Turbulenc. Adrenalinové okamžiky nabídly návštěvníkům po celý víkend rozmanité pouťové atrakce, fronty se stály na horskou dráhu nebo velký řetízkový kolotoč.