Požár v knihařské dílně Školského vzdělávacího střediska, které se nachází v budově uvnitř areálu věznice, se měl podle připraveného scénáře rychle rozšířit. V zasaženém objektu se v tu chvíli nacházelo 34 odsouzených a šest civilních zaměstnanců, někteří z nich měli být těžce zraněni a popáleni.

„V rámci cvičení do areálu postupně přijížděly všechny záchranné složky IZS. Aktivován byl krizový štáb věznice,“ uvedla mluvčí strážské věznice Martina Krutinova.

Nácviku se účastnili profesionální hasiči z České Lípy a Jablonného v Podještědí a dobrovolné jednotky ze Stráže pod Ralskem a Mimoně a Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje a policisté společně s městskými strážníky koordinovali dopravu v okolí věznice a zajišťovala bezproblémový průjezd vozů zdravotníků a hasičů.

Tragický pád rogala na letišti v Hradčanech, čtvrtek 30. května 2024.
Na letišti v Hradčanech spadl motorový kluzák. Jeho téměř 80letý pilot zemřel

„Následně probíhala fiktivní likvidace požáru, evakuace a ošetřování postižených osob, jejich transport do přilehlých nemocnic. Dva těžce zranění museli být vrtulníkem převezeni do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ popsala Krutinová.

Hlavním cílem cvičení bylo prověřit organizační zajištění a praktické zvládnutí mimořádné situace. Důraz se kladl na vzájemnou komunikaci mezi jednotlivými složkami a jejich koordinaci. „Cvičení splnilo vytyčené cíle a prověřilo koordinaci a součinnost jednotlivých složek. Získané poznatky budou sloužit ke zkvalitnění výkonu služby ve věznici a k dalšímu prohlubování spolupráce s jednotlivými složkami IZS,“ dodala mluvčí věznice.

Podívejte se: Hasiči cvičili v Ralsku i v noci. Kynologové zkoušeli psy na pachový koláč

Zdroj: HZS LK