Zařízení umí téměř beze zbytku zpracovat téměř veškerý odpad vznikající při přípravě jídel. „Jde například o skořápky od vajíček, slupky, kosti, zbytky masa, pečiva, ovoce a další. Tento druh odpadů vzniká především v kuchyni pro odsouzené, kterých je v současné době ve věznici umístěno téměř 700,“ informovala mluvčí věznice Martina Krutinová.

Věznice získala kompostér v rámci pilotního projektu s názvem Optimalizace nákladů vznikající z povinnosti třídění, odvozu a likvidace organického odpadu. Biologický odpad z kuchyní je totiž zakázáno zkrmovat či vypouštět přes drtič do kanalizace. A předání odpadové společnosti za úhradu stojí mnoho peněz. Díky novince věznice měsíčně ušetří 30 tisíc korun.

Ze slavnostního rozloučení se zesnulým Břetislavem Vojtíškem v kostele M. Jana Husa v České Lípě.
Českolipsko ztratilo legendu. S Vojtíškem se loučili v kostele Mistra Jana Husa

Podle Krutinové je provoz zařízení bez hluku, zápachu a znečištění. „Funguje na principu aerobního kompostování, pomocí speciálních mikroorganismů, tepla a přístupu vzduchu. Gastroodpad se během 24 hodin zpracuje a zredukuje o 90 %.“ vysvětlila mluvčí. Obsluha kompostéru je plně automatizovaná a pohodlně ji zvládne jedna osoba.

Výsledným produktem je organické hnojivo, které je certifikované. Hnojivo se následně míchá 1:10 se zeminou. Věznice bude získaný produkt využívat pro své potřeby, ale i při aktivitách odsouzených jako „botanika“ či „práce na zahradě“. Nabízí také bezplatný odběr hnojiva svým zaměstnancům.