Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strážští ocenili osobnost města

Stráž pod Ralskem – Významný titul Osobnost města udělilo město Stráž pod Ralskem dlouholetému poslanci a zastupiteli Jiřímu Schreyerovi in memoriam. Pamětní list převzala manželka Eva se synem Václavem.

8.2.2010
SDÍLEJ:

Významný titul udělilo město Stráž pod Ralskem dlouholetému poslanci a zastupiteli Jiřímu Schreyerovi in memoriam. Do pamětní knihy se zapsala manželka oceněného Eva Schreyerová a její syn Václav. Foto: Deník/Radmila Pokorná

Slavnostní akt se neobešel bez slz dojetí, od náhlého úmrtí Jířího Schreyera uplynulo teprve půl roku. „Můj muž by si ocenění velmi vážil. V jeho životě byly dvě velké lásky – naše město a jeho elektrikařina,“ řekla manželka oceněného Eva Schreyerová. Laudatio, neboli poděkování, přednesl zastupitel a kamarád Eduard Horčík. Vyzdvihl úlohu Jiřího Schreyera jako člověka velmi úzce spjatého se Stráží pod Ralskem.

„Do města se přistěhoval v roce 1975 a ihned se zapojil do jeho života,“ připomněl Eduard Horčík. V polovině sedmdesátých let minulého století Stráž pod Ralskem zažívala v souvislosti s uranovým průmyslem svůj největší rozvoj. Přibylo sem velké množství mladých rodin, které hledaly náplň volného času pro své děti.

Město miloval

Jiří Schreyer se proto hlavně zaměřil na práci s mládeží a jako tehdejší poslanec Místního národního výboru se zasloužil o výstavbu dětských hřišť a ostatních sportovišť. O pár let později se stal tajemníkem MěNV a po sametové revoluci byl zvolen členem zastupitelstva města. Celých třicet tři let se aktivně podílel na chodu města.

„Zní to možná nadneseně, ale Jiří Schreyer miloval naše město a práce pro lidi byla neodmyslitelnou součástí jeho života. Sám fandil všem těm, kteří pro Stráž něco dělali, ať to byli hasiči, zahrádkáři nebo chovatelé a hlavně dokázal ocenit jejich práci. Co naopak neměl rád, byli vandalové a lidi, kteří byli lhostejní ke svému okolí,“ dodal Eduard Horčík.

S udělováním titulu osobnost města začali ve Stráži pod Ralskem před dvěma lety, kdy si historicky první ocenění převzal bývalý učitel, ředitel školy a trenér Jiří Vraný. Loni v lednu bylo vyhlašování za rok 2008 zrušeno, protože se sešel malý počet nominací.

JIŘÍ SCHREYER

1952 narodil se v Praze. Mládí strávil v Nymburku, kde se vyučil elektromechanikem. Poté pokračoval ve studiu v Kutné Hoře
1974 nastupuje jako elektromechanik na UD Hamr ve Stráži p. Ralskem
1976 stává se poslancem MNV Stráž p. Ralskem
1978 zvolen tajemníkem MěNV Stráž p. Ralskem
1990 v listopadových volbách byl znovu zvolen členem zastupitelstva, odchází z městského úřadu a vrací se
k práci elektrikáře
2009 ve věku 57 let náhle skonal

Autor: Radmila Pokorná

8.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie. Ilustrační foto.

Případ uniklého formaldehydu řeší policie

Marek Pieter (SLK)

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

Naši prvňáci ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Českolipska.

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Česká Lípa – První dva vozy opustily továrnu v těchto dnech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení