Kromě stříbrné medaile Tomáše Novotného vybojoval velký úspěch pro gympl jeho letošní absolvent Miroslav Hanzelka.

Miroslav Hanzelka.Díky svým předchozím výkonům byl totiž vybrán do pětičlenného týmu, který reprezentoval Českou republiku na Mezinárodní fyzikální olympiádě, která se letos konala v Dánsku. „V konkurenci čtyř set středoškoláků z třiaosmdesáti zemí zabodoval a přivezl bronz a byl druhým nejlepším účastníkem české výpravy," popsala úspěchy excelentního studenta Lenka Řebíčková, ředitelka českolipského gymnázia.

Česká výprava získala na olympiádě celkem tři medaile (1krát stříbro a 2krát bronz). „Těší nás, že právě student z našeho českolipského gymnázia patřil mezi medailisty a svými vědomostmi tak velmi úspěšně reprezentoval nejen Českou republiku, ale také Liberecký kraj a naše gymnázium na mezinárodní úrovni," dodala Řebíčková.

Kromě Mezinárodní fyzikální olympiády se Miroslav Hanzelka zúčastnil také Mezinárodní olympiády v astronomii a astrofyzice v řeckém Volosu. V pětičlenném českém týmu byl třetím nejúspěšnějším a za své výkony obdržel čestné uznání. Za pár dní zahájí svá vysokoškolská studia v oblíbené fyzice.