Již poněkolikáté dobrovolně zpříjemnili den dětem a jejich rodičům z Azylového domu Jonáš. Ten provozuje Farní charita Česká Lípa pro ženy a muže s nezaopatřenými dětmi v tísni.

Za krásného počasí se v pátek 20. května sešli studenti s dětmi a jejich rodiči a vyrazili z českolipského vlakového nádraží směrem na Doksy.

„Osud těchto dětí není rozhodně jednoduchý, a proto se naši studenti rozhodli trochu jim ho zpříjemnit. Přání studentů pomoci, podělit se s druhými, kteří pomoc potřebují, a to formou svého času věnovaného pro radost, bylo naplněno krásným výletem," říká Ivana Školová, metodička prevence českolipské SOŠ a SOU.

Cílem výletu byla dokská minizoo pana Berouska, kde mohly děti vidět opičky, velbloudy, kozy, lvi nebo tygry. Laskaví studenti do akce neinvestovali jen čas, ale i své vlastní peníze. Uhradili všem vstupné a jízdenku na vlak.

„Podobný výlet uskutečnili studenti i v loňském roce, v předvánoční době vzali děti na pohádku, donesli i spoustu hraček a již nepotřebného oblečení. Do budoucna se již obě strany těší na další spolupráci." dodává Ivana Školová