Chtěli byste strávit den s některým z významných českých sportovců? Třeba s Lukášem Bauerem, Tomášem Vernerem, Šárkou Záhrobskou nebo dalšími? A jste studentem některé ze středních škol Libereckého kraje?

Pak tomu nic nebrání. Můžete se zúčastnit soutěže, která vám toto umožní a ještě jako návdavek získáte možnost dle vlastního scénáře a pojetí o něm natočit medailonek. Mimo to i vyhrát i zajímavou cenu.

„Organizátoři (EYOWF) 2011 připravili pro středoškoláky z regionu unikátní soutěž. Zájemci, kteří se nebojí filmařského řemesla, budou moci natočit dokument o slavných českých sportovcích a ještě k tomu vyhrát videokamery,“ vysvětluje Eva Hromádková z organizačního výboru.

Jak doplnila, soutěž s názvem Na stopě patronům EYOWF 2011 se uskuteční v rámci programu pro školy vyCOOLse!, který doprovází přípravy festivalu. Na základě přihlášek vybere porota osm finálových dvojic, které dostanou možnost strávit s vynikajícími českými reprezentanty - patrony tohoto festivalu - jeden tréninkový den a natočit o nich krátký film. Videokamery pak čekají na tři v soutěži nejúspěšnější dvojice studentů.

„A jak se zapojit do soutěže? Libovolné dvojice studentů středních škol v Libereckém kraji, kteří jsou přihlášeni do programu vyCOOL se!, jen vyplní přihlášku umístěnou na webových stránkách www.vycoolse.cz. Uzávěrka přihlášek je 23. června,“ upozorňuje Eva Hromádková.