Stále více párů, kteří hodlají vstoupit do svazku manželského si proto, aby jejich velký den byl podle jejich představ půjčí určitý finanční obnos.
„Chceme se brát v září a rozhodli jsme se s přítelem, že si vezmeme půjčku. Naši svatbu jsme si vysnili v romantickém duchu, a to na Karlštějně, ale bude to samozřejmě trochu dražší, protože máme poměrně hodně hostů, proto jsme se rozhodli pro půjčku,“ svěřila se Zdena K. ze Cvikova. Vzápětí dodala, že přesnou částku, kolik je bude svatba stát zatím nevědí, ale s jistotou prý přesáhne 100 tisíc korun.
Své zkušenosti s vdavek a ženitby chtivými klienty, kteří si chtějí svůj velký den užít a také do toho investovat, byť prostřednictvím půjčky má i GE Money Bank.
„Dostali jsme informace od našich přepážkových pracovníků, že se někteří klienti zmínili, za jakým účelem si půjčku pořizují. Tato informace nás vedla k tomu, že jsme se zeptali ve svatebních salonech a agenturách zajišťujících svatební servis. My pak podle zjištěných faktů můžeme upravit naši produktovou nabídku,“ uvedla specialistka externí komunikace GE Money Bank Blanka Bělovská.
Podle jejích slov se jedná v tomto případě o poskytnutí neúčelového úvěru. Žadatel tak nemusí uvádět, na co přesně půjčený finanční obnos potřebuje. Řada klientů se ale svěří pracovníkovi přepážky, že je to na jeho svatební den.
„Lidé už nemají obavy půjčit si na takovou událost jakou svatba, popřípadě svatební cesta je. Pro nás jsou toto údaje víceměně informativní, ale dá se říci, že si mladí lidé konkrétně na svatbu půjčují častěji,“ podotkla Blanka Bělovská.
Poněkud opačnou zkušenost mají pracovníci Komerční banky. „Neregistrujeme, na co přesně si klient bere půjčku. Může to být prakticky na cokoliv a důvod udávat nemusí,“ sdělila Romana Ondrůšková z Komerční banky. Podle jejích slov si řada klientů půjčuje například na cestování, či na nákup vybavení domácnosti. Konkrétní informace o tom, že by půjčky byly určeny přímo na uskutečnění svatebního veselí, Komerční banka nemá

Další zprávy z českolipského regionu