Šéfkuchař Vratislav Bárta, který zde nabízí českou klasiku i speciality mezinárodní kuchyně, tentokrát se svým týmem přichystal kompletní svatomartinské menu.

„Se svatomartinskou nabídkou jsme začali symbolicky 11. 11. v 11 hodin, a budeme ji mít až do neděle. Nejvíce hostů čekáme v sobotu,“ řekla číšnice Dana. „Svatomartinské vína a hruškovice jsou samozřejmostí,“ dodala.

Kostel svatého Petra a Pavla ve Volfarticích.
Slavnostní setkání ve Volfarticích. V obci si připomenou válku z roku 1866

V rámci předkrmu lidé mohou ochutnat husí rillettes se šípkem a domácím chlebem. A dále si pak pochutnat na husté polévce – tou je typický husí kaldoun s máslovými nočky a zeleninou. Jako hlavní chod naservírují pečené husí stehno se třemi druhy knedlíků – s kynutým, karlovarským a bramborovým. Nemohou chybět dva druhy zelí, červené a bílé. Kdo nebude mít dost, objedná si navrch kynutý hruškový koláč se žmolenkou, nebo domácí štrůdly s vanilkou. Zárukou, že hosté odejdou sytí, napití a spokojení je i fakt, že šéfkuchař Bárta není jen tak ledajaký kuchař. Absolvoval kuchařskou školu v německém Frankfurtu, v 90. letech provozoval restauraci v České Lípě, ale pak dlouhá léta vařil v špičkových hotelech v Anglii a Rakousku.