SVS vlastní v Ústeckém a Libereckém kraji vodovody a kanalizace, na něž je napojena zhruba desetina domácností v Česku. Špičáka zvolilo do čela firmy představenstvo a firma to oznámila na svých webových stránkách.

SVS vedl posledních osm let Miroslav Harciník, také člen ODS, za niž byl i náměstkem ústeckého primátora. Z ředitelské funkce odešel údajně na vlastní žádost, bližší důvody ale firma nechtěla uvést. Akcionáři společnosti jsou města a obce obou regionů, a tak je ve vedení firmy hodně politiků. Značnou část z nich odchod Harciníka překvapil.

„Po souhlasném projednání v dozorčí radě 20. ledna 2012 byl (Špičák) jmenován na jednání představenstva dne 23. ledna 2012,“ uvádějí webové stránky SVS.

Absolvent stavební fakulty ČVUT Špičák ve firmě působí od roku 2010, kdy se stal ředitelem investičního odboru. Před tím tři roky vedl jako předseda představenstva firmu Energetické a dopravní stavby (EDS), spoluvlastněnou mimo jiné Oulickým, bývalým senátorem Alexandrem Novákem a dalšími vlivnými lidmi ze zákulisí severočeské politiky.

Oulického označil na začátku roku 2011 ministr dopravy Vít Bárta (VV) za jednoho z „kmotrů“, kteří řídí chomutovskou správu Ředitelství silnic a dálnic.