Řidiči musí počítat s omezením v Revoluční ulici ve čtvrtek ve dvou termínech, kdy bude v okolí městského divadla probíhat doprovodný program slavnostního zahájení sympozia. Poprvé se ulice uzavře od 18.20 do 19 hodin a poté na ohňostroj od 20.50 do 22 hodin. „Jde o orientační časy, které se mohou v řádech minut posunout v závislosti na programu. Ulici vždy zprůjezdníme, jakmile to bude možné,“ říká velitel novoborské městské policie Jiří Zemanec.

V souvislosti s ohňostrojem město žádá veřejnost, aby kvůli své bezpečnosti respektovala pokyny strážníků a nevstupovala do vymezeného prostoru v parčíku u městského divadla. Zároveň město žádá řidiče, kteří parkují za divadlem poblíž vlakových kolejí, aby své vozy přemístili z preventivních důvodů na jiná místa. V opačném případě riskují možné poškození aut od poletujících zbytků pyrotechniky.

Pro dopravu a parkování se uzavře na dva dny náměstí Míru, a to od půlnoci ze čtvrtka na pátek. Pro řidiče se opětovně otevře v neděli ráno. Kalinova ulice bude neprůjezdná dvakrát v průběhu sobotního večera a také v neděli dopoledne, kdy do Sklářského muzea zamíří stovky lidí na slavnostní vernisáž. Po opadnutí hlavního náporu se Kalinova opět zprůjezdní.