Začátek první ze série pěti akcí sice nevyšel podle představ, protože se nad Českou Lípou přehnal liják, což pro akci pod širým nebem nikdy není dobré znamení. Ale ten, kdo miluje hudbu i tanec, se nevzdává, a proto pořadatelé po přeháňce s krátkým zpožděním začali s výukou. S tanečními kroky blues jim pomohla profesionálka Tereza Prucková, známá spíše pod dívčím jménem Bufková.

„Super akce, velké díky pořadatelům. Báječná živá hudba, atmosféra i lektorka Terka. Skvělé bylo také občerstvení z kavárny Florian a nezaměnitelné prostředí altánku v parku a přírody. Palec nahoru a těším se na příště," říká Gabriela Brázdová, která se akce zúčastnila se svojí rodinou.

Tančírna, kterou uspořádali nadšenci z klubu Progres, nebyla ale jen pro tanečníky. „Nemusíš umět tančit, můžeš tady jen tak posedět, poslechnout skvělou hudbu nebo si na dece udělat piknik. Fajn koncept, překvapilo nás to," doplnila Gabriela. K tanci i poslechu zahrál orchestr Big Band CL. Další tančení v parku bude 2. července a lidé si zde zatančí s hudbou od kapely Ajeto Dixieland.