Tanec s živým orchestrem a v romantickém prostředí více jak 140 let starého českolipského parku může široká veřejnost po mnohaleté přestávce zažít už tuto neděli 4. června.

„Před desítkami let se tu podobná setkání pravidelně pořádala, chceme tím na tuto tradici navázat,“ říká jedna z organizátorek Tančírny Petra Mayová. Dobrovolnicky se na akci podílí deset lidí z klubu Progres.

Program na místě doprovodí i mobilní kavárna, která bude nabízet i v parku jinak vyhláškou zakázané alkoholické nápoje. „Bude se rozlévat víno, město nám udělilo pro tuto akci výjimku,“ uvádí Petra Mayová.

Jednotlivé orchestry budou hrát z historického, původně vyhlídkového, později hudebního altánku u kašny Franze Mohaupta, českolipského hudebního skladatele a na počátku minulého století ředitele dívčí měšťanky.

PĚTKRÁT ZA LÉTO

Vystoupením českolipského Big bandu začíná série pěti akcí, které se uskuteční během léta. Stejný orchestr na konci září sezonu uzavře.

Akce mimo jiné slibuje průnik všemi generacemi, chystají se na ní studenti, mladé rodiny s dětmi i senioři. „Nejvíc se bojíme počasí, ale když bude hodně zataženo, máme připravený i velký stan,“ dodává pořadatelka.

Nemusejí se prý stydět přijít ani ti, kdo tanečním krokům příliš nevládnou. Poradí jim profesionálka Tereza Prucková, známá spíše pod dívčím jménem Bufková, která pravidelně tančí ve StarDance.

Seznam Tančíren
4. 6. Big Band CL
2. 7. Ajeto Dixieland
30. 7. Galiani Gypsy Band
27. 8. Hrášek
24. 9. Big Band CL
Vždy od 15.00 do 18.00