Vyznavači techna se během tohoto víkendu sjedou na Českolipsko. Podle majitele pozemku, který jim pronajal louku, jde o soukromou akci.
Pořadatelé, kteří akci ohlásili obecnímu úřadu v Horní Libchavě, tvrdí, že má přijet asi 200 až 300 lidí. Pronajali si ale pozemky o velikosti cca 6 hektarů (to je jako 12 fotbalových hřišť).
Louky se rozprostírají v katastrálním území obce Horní Libchava. Jeden z majitelů pozemků z České Lípy nám řekl: „Pozemky jsem pořadatelům víkendové techno párty skutečně pronajal. Já sám nic nepořádám. Vlastním jen pozemky, o jejichž využití mě pořadatelé požádali a já jim rád vyhověl.“
Dodal, že se připravuje soukromá akce na soukromém pozemku. Přesto si nepřál být jmenován, ale redakce jeho totožnost zná. „Lidé se chtějí o prázdninách bavit a s tím nemohu jinak než se ztotožnit,“ dodal.
Pořadatelé akci nahlásili obecnímu úřadu v Horní Libchavě. „O pořádání soukromé párty během víkendu jsme dostali řádné oznámení. Pořadatelé předpokládají, že se akce zúčastní 200 až 300 lidí,“ potvrdila místostarostka Horní Libchavy Ilona Pokutová.
Zastupitelé okolních obcí se však bojí větší návštěvnosti a nepokojů během akce a proto kontaktovali policii.
Policejní mluvčí v České Lípě Ivana Baláková nám sdělila: „O akci víme. Nechceme však předjímat její průběh.
V obecné rovině však platí, že pokud by tato akce měla narušit veřejný pořádek, přijmeme potřebná opatření k jeho obnovení.“
Aparatury technařů se rozezní v pátečních odpoledních hodinách a utichnou až v neděli.