Parkety tělocvičny u základní školy v Pátově ulici v České Lípě pokrývá nebývalá vrstva bílého prachu. Rodiče dětí a především těch nejmenších se začínají obávat, zda bílý prach, který se zde objevuje, není plný azbestu z desek na stropě tělocvičny.
„Stropní desky jsou vyrobené z dřevoštěpky. Obavy z azbestu či jiného jedovatého materiálu tedy nejsou na místě,“ ubezpečoval rodiče místostarosta města Tomáš Vlček, který navštívil schůzi SRPDŠ v Pátově škole.
„Dopis popisující tento problém jsem dostal do ruky teprve před několika hodinami a nemohl jsem proto zjistit, jak bude město jako zřizovatel školy v tomto problému jednat,“ pokračoval místostarosta.
Zjistit se mu podařilo pouze to, z jakého materiálu je vyrobený strop a také to, že zvýšená prašnost z nátěru, který podhledové desky překrývá, je zcela běžná. „Z takto upraveného stropu se začíná prášit každých pět až sedm let. Pravděpodobně nejlepší variantou, jak se vysoké prašnosti zbavit, bude nátěr znovu nanést,“ domnívá se místostarosta.
Na otázku některých rodičů zda by nebylo pro město lacinější předělat strop tak, aby už se to nestávalo, odpověděl, že i tuto variantu město samozřejmě zváží. „Vybrat tu nejjednodušší a nejlevnější variantu je samozřejmostí pro každou podobnou akci,“ odpověděl místostarosta členům rady rodičů.
Zda na práce v tělocvičně město vynaloží prostředky z městské pokladny nebo bude tyto práce hradit škola z vlastního, jednoznačnou odpověď Tomáš Vlček nenašel. Opravy bude město hradit v obou případech. Zřizovatelem školy je město a podle místostarosty je lhostejné, zda se rozpočet na opravy škole navýší, nebo půjdou peníze přímo z městské pokladny. „Obáváme se, aby opravy nehradila škola a město jí rozpočet nenavýšilo,“ zněl argument rodičů. Tuto možnost místostarosta razantně odmítl.

Další zprávy z regionu najdete zde