V nejbližším okolí jiná možnost hrát tenis v zimě není. Tenisté by o svůj areál přijít neměli, bude ho ale nově spravovat město skrze svou příspěvkovou organizaci Sport CL. „K převzetí fyzicky dojde 2. ledna příštího roku. Chtěl bych všechny uklidnit. Už dopředu jsem od bývalého vedení dostal úkol zpracovat pro tuto variantu analýzu příjmů a výdajů na straně příspěvkové organizace,“ řekl ředitel Sport CL Pavel Císař.

Podle něj dohledat všechny náležitosti sice byla mnohdy mravenčí práce, ale stihl se dobrat alespoň rámcové představy, co to pro jeho organizaci bude znamenat. „Neměl jsem z čeho vycházet. Zkušenost s tím, jaký je tam provoz, náklady, potřeba personálu a tak dále jsem zjišťoval prakticky od 23. října, kdy jsem se informaci dozvěděl,“ popsal.

Město už sestavilo komisi, která areál fyzicky přebere. „Budeme doufat, že všechno, co tam najít máme, také najdeme a budeme to moci bezproblémově převzít,“ podotkl ředitel. I když tvrdí, že by to alespoň provizorně zvládli, přiznává, že by městská organizace se zahájením lednového provozu měla značné potíže. Město proto v tuhle chvíli jedná o krátkodobém pronájmu do doby, než se celá situace vyřeší.

„Pokud by žadatel o krátkodobý pronájem nesouhlasil s podmínkami, musela by nastoupit příspěvková organizace,“ konstatovala starostka České Lípy Jitka Volfová (ANO). „I já bych byl pro, aby to zůstalo pod městem. Co vím, tak v tuhle chvíli jezdí hrát lidé z České Lípy raději klidně až do Mladé Boleslavi. Tady je totiž stojí hodina i dvakrát tolik,“ řekl opoziční zastupitel Jan Rubický (Pro Českou Lípu). Dodal, že by pod správou města bylo třeba možné zavést lidovější ceny.

Dosavadní vysoké ceny hlavně v kryté hale kritizuje i českolipský tenista René Ötwös. „Znamenalo to, že se tento sport v zimě stal pro 'obyčejné' lidi nedostupný. Chodili tam hlavně opravdoví tenisoví nadšenci, kterým není líto dát za tenis takovou částku na hodinu. Pamatuji si i 560 korun. Takže hráči hráli raději čtyřhru, aby se částka rozdělila na více lidí,“ napsal mimo jiné v článku na webu tenisslovanka.cz s tím, že v zimě raději jezdí hrát do Krásné Lípy, Hrádku nad Nisou nebo Stráže pod Ralskem.

Tímto textem na sebe seslal hněv současného nájemce areálu Martina Muzikanta. Ten ho měl „přepronajatý“ od Match ballu a po konečném převzetí areálu do správy příspěvkové organizace bude muset svoji zdejší činnost ukončit. „Možná by bylo na místě uvést, že ani jedna z hal, které navštěvujete, není pevnou zděnou halou a herní komfort a kvalita co do osvětlení, teploty, povrchu a zázemí jsou naprosto nesrovnatelné. A ani v těchto halách se cena nedostává pod 280 korun za 60 minut,“ odpověděl Muzikant.

S věrnostní kartou u nich prý cena ani ve špičce nepřesahuje 440 korun. Proč se spolek Match ball rozhodl ukončit nájemní smlouvu s městem, není jasné. Deníku se nikoho z jeho představitelů nepodařilo kontaktovat.