Všechny silnice jsou s opatrností sjízdné, ve městech se ale zhoršuje kvalita ovzduší. Špatná je situace hlavně v Liberci, jen o málo lepší v Jablonci a České Lípě, kde je podle informací z Českého hydrometeorologického ústavu zatím situace uspokojivá.

V Liberci se ovzduší zhoršuje od nedělního večera spolu s klesajícími teplotami. Stanice v centru města naměřila dnes ráno přes 110 mikrogramů polétavého prachu v ovzduší, v noci byly hodnoty ještě podstatně horší. Denní koncentrace prachu už překročily limity a dál stoupají. Ráno dosáhly téměř 85 mikrogramů polétavého prachu na metr krychlový, hraniční limit je 50 mikrogramů.

Čtyřiadvacetihodinové limity koncentrace prachu jsou vyšší i v Jablonci a České Lípě, kde překročila 68 mikrogramů respektive 65 mikrogramů na metr.

I když teploměry v kraji klesají hluboko pod bod mrazu a ani přes den se nad něj podle meteorologů nedostanou, silnice jsou sjízdné. Komunikace I. a II. třídy jsou většinou zcela holé a vymrzlé, na silnicích III. tříd leží zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. "Na silnicích se mohou místy objevovat ledové plochy, které vznikly z tajícího sněhu," upozornil vedoucí dispečer krajské správy silnic Pavel Pospíšil.

Hlavně v horách doporučují silničáři jezdit se zvýšenou opatrností a dodržovat bezpečnou vzdálenost, na silnicích třetích tříd leží zledovatělý sníh. Řidiči by podle Pospíšila měli respektovat dopravní značení "úsek bez zimní údržby" a na takové silnice raději nevjíždět. V kraji se v zimě neudržuje asi 80 kilometrů komunikací, po nichž nejezdí veřejná doprava.