Kdy: Neděle 16. února od 10 hodin
Kde: Centrum textilního tisku Česká Lípa
Za kolik: Vstup zdarma

Pro děti jsou připraveny dílny s výrobou záložek do knih, razítkování a malování textilními fixami na plátno. Připraveno je samozřejmě i drobné občerstvení.

Součástí programu bude také od 14 hodin zahájení výstavy A. F. Holasové v galerii v patře, za doprovodu flétniček ZUŠ. Místní nadějná ilustrátorka má na svém kontě několik výstav a mnoho knižních ilustrací. V současnosti spolupracuje s nakladatelstvím Labyrint, pro které napsala například knihu Lumír Včelaří. Milovníci pohádek se mohou těšit na ukázku právě z této knihy v podobě autorského čtení. Kdo při té příležitosti dostane chuť na domácí med, má možnost si zakoupit medové výrobky přímo z včelí farmy.

Centrum textilního tisku vzniklo rekonstrukcí bývalého hospodářského stavení v sousedství vodního hradu Lipý a Červeného domu v roce 2011. Historická část se věnuje tradici potiskování textilu na Českolipsku, zatímco interaktivní část expozice je zaměřována na techniky potiskování textilu.

Otevírací doba CTT: únor – duben, středa - sobota od 10 do 16 hodin. Prohlídky vždy s průvodcem, začínají v celou hodinu – v 10, 11, 13, 14 a 15 hod.