Na Skelné huti u Mimoně proběhne v pátek 21. června a v sobotu 22. června největší tuzemská lesnická akce – Lesnický den. Součástí dvoudenního programu bude také tradiční národní šampionát v práci s motorovou pilou a soutěž operátorů vyvážecích souprav. Nejlepší dřevorubci se předvedou v disciplínách kácení, odvětvování, kombinovaný a přesný řez a finálovou disciplínou bude odvětvování. Vše bude probíhat přímo před zraky návštěvníků.

Na nejmenší návštěvníky Lesnického dne budou čekat lesní pedagogové VLS s celou sérií disciplín a aktivit v obřím stanu s nápisem „VLS dětem“ i na stanovištích v přilehlém lese. Za splnění úkolů, mezi kterými jsou i „poznávačky“ dřevin a bylin, na ně bude čekat diplom a samozřejmě také dárek, letos v podobě cyklistické lahve. Od ručních motorových pil po nejvýkonnější harvestory, od zahradních traktůrků po těžkou lesní techniku.

To vše si na ploše lesnického dne budete moci prohlédnout v rámci výstavy lesnické a zahradní techniky. Její součástí bude vybavení pro lesnické profesionály, ale také nástroje a technika určená pro amatérské využití. Na ploše si mohou návštěvníci prohlédnout také výstavu trofejí a shozů z lovecké sezony 2017/2018 z honiteb divize VLS Mimoň. Součástí programu bude komentovaná výstava loveckých psů i ukázky dravců.