První zmínky o hrádku se datují do roku 1355. Chátrat začal v šestnáctém století, v roce 1590 byla stržena a spálena dřevěná část hradu. Hrad byl potom upraven v roce 1780, byl zpřístupněn dřevěným schodištěm, které vedlo až na samý vrchol, jenž se využíval jako vyhlídka.

Po těchto úpravách jsou zde ještě stále poměrně dost patrné stopy, vždyť částečně byla úprava zachována až do první poloviny dvacátého století. Historie tohoto místa je nesporně také zajímavá, samotná stavba zaujme hlavně svou malou rozlohou.

Podle všeho bylo samotné jádro hradu velmi malé, což může na místě postřehnout i oko neznalcovo. Hrad také neobklopují žádné hradby, ale je možné, že zanikly právě při pozdějších parkových úpravách.

Při důkladné procházce po zhruba dvacetimetrovém vršku, na kterém se hrad nachází, si můžete kromě samotné zříceniny také povšimnout dvou výklenků, ve kterých pravděpodobně stály sochy s pískovcovou kašnu či rybníček.

K hrádku je možné se pohodlně dostat autem, přímo naproti němu se nachází restaurace Zámeček s parkovištěm. Autobusová zastávka je přímo u restaurace Zámeček, jezdí zde pravidelná linka Nový Bor – Zákupy.

Žaneta Lisá