VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy pro vás: Kam vyrazit o víkendu

Českolipsko - Noc kostelů už dnes, zítra velké hasičské oslavy ve Sloupu, Císařské slavnosti v Zákupech, koncert Martina Maxy na hradě Bezděz a mnoho dalšího.

25.5.2018
SDÍLEJ:

Martin Maxa si po koncertě povídal s publikemFoto: Deník / Sihelská Martina

NOC KOSTELŮ

pátek 25. května od 15.30, Českolipsko

V pátek 25. května otevřou své dveře stovky kostelů, kaplí a modliteben po celé České republice. Bude probíhat již desátý ročník akce Noc kostelů. Na dvě stovky objektů bude možné navštívit také na území litoměřické diecéze, na Českolipsku bude otevřeno 15 kostelů. Bohatý program se chystá například v kostele sv. Petra a Pavla ve Volfarticích, kde budou moci návštěvníci nahlédnout i do farní mýdlárny. Na komentované prohlídky zve kostel Narození sv. Jana Křtitele v Kamenickém Šenově, který byl postaven před 300 lety. Až v sobotu dopoledne bude z organizačních důvodů otevřen kostel ve Velenicích.

VII. MUZEJNÍ NOC NA HRADĚ LIPÝ

Pátek 25. května od 19:00 do 23:00, Vodní hrad Lipý Česká Lípa

Vystoupí skupina historického šermu Tartus, Jazz Band Erwina Schrödingera s jazzovými skladbami, DKM Ivany Bufkové (Špalíček), na kytaru zahraje Petr Bratršovský a o závěr se postará ohňová show skupiny Inspyre.

LEGIOVLAK V NOVÉM BORU

20. – 27. května, vlakové nádraží Nový Bor

Legiovlak je replikou legionářského vojenského ešalonu z let 1918 - 1920, s nímž se českoslovenští legionáři přesouvali bojem s bolševiky po Transsibiřské magistrále. Pojízdné muzeum obsahuje 13 vozů, v nichž na návštěvníky čeká věrné vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích i originální exponáty, to vše doplněné stovkami fotografií mapujících historii čs. legií. Vlaky sloužily jako pojízdná kasárna a staly se do roku 1920 domovem našich vojáků na Rusi. Prohlídky jsou zdarma a budou ve všední dny probíhat od 8:00 do 18:00 a o víkendu od 9:00 do 19:00 hodin.

ZDISLAVINA POUŤ A MĚSTSKÉ SLAVNOSTI MĚSTA JABLONNÉ

sobota 26. května od 7:00, bazilika sv. Vavřince a sv, Zdislavy, koupaliště, mokřady Jablonné v Podještědí

Tradiční zahájení poutní sezony spojené s městskými slavnostmi. Mše v bazilice (7:00, 9:00 – Jan Baxant, 11:00), v 17:00 koncert Alexandra Ptáčková. Na koupališti dopoledne vystoupí děti z mateřských škol, odpoledne se představí skupina historického šermu, dětská kabaret, pěvecký sbor Václavky, kapely Noční Můry, Diesell nebo Staropražští pardálové, večer vystoupí Jakub Děkan a Olga Lounová. U zámku Nový Falkenburk v Mokřadech bude probíhat Den otevřených dveří, kde na vás čeká netradiční bádání pro děti i dospělé, pohádkové bytosti, zajímavostmi nabité prohlídky mokřadu a táborák.

SLOUPSKÉ HASIČSKÉ SLAVNOSTI

sobota 26. května od 10:00, Sloup v Čechách

Oslavy 150 let dobrovolných hasičů ve Sloupu v Čechách odstartují na skalním hradě ukázkou lezecké jednotky a výškové techniky, v 10:30 spanilá jízda od hradu na křižovatku, u Komunitního centra proběhne v 11:00 ukázka záchranného zásahu při autonehodě, v poledne se spanilá jízda přesune až na koupaliště, kde bude k vidění hasičská technika, ukázky zásahu hasičů, policie a záchranářů na vodní ploše, 15:00 – 17:00 dětský den (soutěže, hasičská pěna, skákací atrakce), 18:00 ocenění zasloužilých hasičů, zahájení letní sezony koupaliště, večerní posezení se živou hudbou na terase, 22:00 generální zkouška hasičské fontány.

CÍSAŘSKÉ SLAVNOSTI

sobota 26. května od 10:00, zámek Zákupy

VI. ročník historických slavností - letos ve stylu první republiky k výročí 100 let republiky a 100 let zámku v majetku státu Vítání jsou všichni, kteří přijdou v dobovém oblečení. Doprovodný program po celý den: stánky na 1. nádvoří, hasiči z Nového Oldřichova, cyklistický spolek Veteráni Dubá a Zákupy a harmonikář pan Mana ze Zákup

Program:

10.00-11.45 hodin na 2. nádvoří zámku - Zahájení slavností, uvítání historické osobnosti (prezidenta T. G. M.) zástupci Obce baráčníků ze Zákup chlebem a solí a hradním ceremoniářem prof. Jiřím S. Guthem-Jarkovským, který po vzniku republiky skutečně Zákupy navštívil, aby pro našeho prvního prezidenta vybral vhodné letní sídlo.
Dále vystoupí: pěvecký soubor Zákupáček s lidovými písněmi, které měl T. G. M. v oblibě, taneční soubor při ZŠ Zákupy Motýlci, lidové tance v podání Obce baráčníků z Mladé Boleslavi, prvorepublikové tance předvede soubor Villanella z Jablonce nad Nisou

12.30-13.00 hodin v parku - Prezident T. G. M. zahájí závody historických kol na 1/4 míle v zámeckém parku. Dobově oblečení hasiči z Nového Oldřichova předvedou zákrok při hašení požáru dobovými prostředky. 

12.30-13.15 hodin na 2. nádvoří zámku - Pohádka Netahejte draka za uši pro nejmenší diváky v podání Princeznina pohádkové divadla

13.15-13.35 hodin na 2. nádvoří zámku - Pražští Pepíci v podání Obce baráčníků z Mladé Boleslavi

13.35-14.15 hodin na 2. nádvoří zámku - Módní přehlídka oděvů z období první republiky v porovnání s módou předchozího "dlouhého" 19. století v podání tanečního souboru Villanella (společenské oděvy, pro volný čas, spodní prádlo, dokonce i svatební oblečení)

14.15-15.10 hodin na 2. nádvoří - Vystoupení "Ve světě prvorepublikových filmů" v podání Divadelního spolku Havlíček Zákupy (Kristián, Noční motýl aj…)

15.10 na 2. nádvoří - Vyhlášení výsledků cyklistických závodů a soutěže o nejlepší velocipéd, dámský a pánský kostým a klobouk

FESTIVAL PROMĚNY

sobota 26. května od 10:00, Jabloneček (Ralsko)

Bohatý festivalový program nabídne tvořivé dílny, jógu pod stromy, koncerty, představení, filmy či výstavy a je vhodný pro děti i rodiče, pamětníky i teenagery. „Návštěvníci uvidí umělecká díla od českých a německých umělců zakomponovaná do přírody. Vyzkoušet si mohou výrobu mastiček, hru na fujaru i jiné nástroje z přírodních materiálů nebo navštívit semínkové tržiště, vypalovat vinuté perle nebo se účastnit bubnového workshopu,“ vyjmenovává Renata Franclová, projektová manažerka Geoparku Ralsko, který za festivalem stojí. Vše doprovodí tóny skvělé muziky. Jablonečkem se ponesou rytmy západní Afriky, houslí a perkusí v podání česko-německého dua Tuya Klangwerk a pozdní odpoledne završí trojice znamenitých hudebníků Marešová, Yasinski, Vašíček. Večer zakončí šťastné i zádumčivé vinařské písně, které nabídne koncert německé kapely Fauler Lenze. Dopravu pro návštěvníky zaniklého Jablonečku zajistí zvláštní festivalová linka z Kuřívod v cyklu každých 30 minut.

SKLENĚNÁ ZAHRADA

26. - 28. května od 10:00, sklářský ateliér Astera Nový Bor

V unikátních prostorách zahrady a sklářského ateliéru si mohou návštěvníci vždy od 10:00 hodin do setmění prohlédnout zhruba sto objektů od tří desítek autorů, vyzkouší si foukání, broušení, rytí a malování skla. V sobotním doprovodném programu vystoupí performer MIRROR MAN, který bude foukat sklo, a zpěvačka Luciana se svým francouzským kytaristou zahraje ve stylu R&B a funky.

POHÁDKY NA DRAKA

sobota 26. května v 15:00, Loutková scéna Cvikov

Pohádka o drakovi, který nechtěl jíst princeznu, protože měl radši zeleninu. Hraje LS Klubíčko Cvikov.

KÁCENÍ MÁJE

sobota 26. května od 16:00, hasičská zbrojnice Staré Splavy

Sbor dobrovolných hasičů ve Starých Splavech zve na Kácení máje. Součástí programu budou soutěže pro děti, občerstvení a živá muzika.

VILLAGE OF ROCK 2018

sobota 26. května od 18:00, Prysk

Rockový minifestival. Zahrají kapely Banworks, Optimik, Liars, Owoce a další.

MŮŽEM I S MUŽEM

sobota 26. května v 19:00, Kulturní dům Kamenický Šenov

Co ženy rády dělají, když si myslí, že je nikdo nevidí? Divadelní představení, ve kterém hrají a zpívají Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Kateřina Hrachovcová a Dáša Zázvůrková. Během této dámské jízdy rozlousknete rozdíl mezi ženským a mužským pohledem na svět, lásku, vztahy a smsky…

NOC HRADNÍCH KAPLÍ ANEB VE STÍNU MÁJOVÉ NOCI

sobota 26. května od 19:30, hrad Bezděz

Od 19:30 Šermíři Bibus spiritus uvádí „O velkém nepřátelství Peregrina Puše“, ve 22:00 artistické duo – ohňová show a od 21:00  Martin Maxa – koncert známého zpěváka. Kaple nasvícená svíčkami, výhled z věže do noční krajiny. Občerstvení zajištěno. Nutná turistická obuv a ústroj, baterky s sebou!

DUO MARZ

sobota 26. května ve 20:00, Jazz klub Píchlá nota Doksy

Mladá zpěvačka a kytaristka Markéta Zdeňková společně s trombonistou, zpěvákem a hráčem na cajon Štěpánem Janouškem představí recitál vlastní tvorby.

DEN OTEVŘENÉHO PODSTÁVKOVÉHO DOMU

neděle 27. května od 9:00, Vísecká rychta Kravaře

Vstup na Víseckou rychtu v Kravařích zdarma. Zároveň bude představen veřejnosti historický hladinářský stav (brus), který je exponátem roku 2018.

OUT DOOR HRY

neděle 27. května od 13:00, Městský stadion u Ploučnice Česká Lípa

Sportovní den s názvem OUT DOOR HRY se pro všechny zájemce bez rozdílu věku koná v neděli, 27. 5. od 13.00 do 17.00 hodin na Městském stadionu u Ploučnice. Závodní odpoledne je učenou pro dvoučlenné týmy a soutěžit se bude v pěti disciplínách: slalom s balonem, hod krikeťákem, skok do dálky, střelba do branky a běžecká štafeta. Připraven je doprovodný program - nafukovací horolezecká stěna, hudební program, stánek s občerstvením, doplňkové soutěže o drobné ceny.

Autor: Petra Hámová

25.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 15 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme kuchaře/kuchařku, po zaškolení příprava dietních jídel. Pracovní doba od 6:00 do 18:00 hod., Nabízíme: stravování, prémie., Pozice je vhodná i pro absolventy.. Pracoviště: Léčebna respiračních nemocí cvikov, příspěvková organizace - 001, Ústavní, č.p. 529, 471 54 Cvikov. Informace: Rudolf Focke, +420 602 545 073. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 25 000 Kč Mechanici a opraváři obráběcích strojů Strojník - obsluha technologií. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce, -obsluha a základní preventivní údržba technologií a manipulační techniky, -udržování zařízení, strojů, manipulační techniky a pracovních prostor v řádném technickém stavu a vedení záznamů o jejich provozu, -dodržování kvality výstupů dle stanovených norem/vzorků, -vedení řádné a včasné evidence a dokumentace směnových výsledků, -odpovědnost za svěřený materiál, nářadí a osobní ochranné pracovní pomůcky, Požadujeme, -SOU, -praxe: min. 1 rok, -ŘP skupiny B, oprávnění VZV podmínkou, ŘP skupiny T a strojnický průkaz výhodou, -pozornost, pečlivost, odpovědnost, Nabízíme, -nepřetržitý provoz, týdenní pracovní doba 37,5 hodiny, -základní mzda + měsíční prémie, -pravidelné zvyšování základní mzdy, -obědy zdarma/příspěvek na stravování, -příspěvek na dopravu, -a mnohé další, V případě, že Vás naše nabídka zaujala, zašlete strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem na emailovou adresu kariera@praktiksystem.cz. Vaše žádosti o pracovní pozici vyhodnotíme a do 14 dnů Vás budeme informovat o stavu výběrového řízení.. Pracoviště: Praktik system s.r.o. - 001, Pod Vinicí, č.p. 81, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: kariera@praktiksystem.cz, . Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci Referent prodeje/řidič. Požadované vzdělání: úsv. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Popis pracovního místa:, -Plní úkoly zadané vedoucím střediska , -Stará se o stávající zákazníky, kontroluje, zajišťuje, aby měli informace o zboží stávajícím a novém, - Přijímá a eviduje objednávek - vytváří rezervaci, -Vytváří nabídky pro zákazníky, kontroluje, zda zákazník nabídku obdržel a zda je s ní spokojený, -Poskytuje podporu či asistenci obchodním zástupcům, kontaktuje stávající zákazníky, vyhledává nové, připravuje podklady ke služebním cestám a k nabídkám, -Vystavuje faktury, dodací listy, atesty a převodky, -Archivace - pravidelně zakládá doklady do šanonů a vede pokladnu, -Práce s VZV v rámci vyskladnění zboží a rozvoz zboží zákazníkům, Požadavky: , -SŠ vzdělání s maturitou, nejlépe technické zaměření, -Praxe v obchodu se zbožím technického charakteru, -Uživatelská práce na PC - MS Office (Word, Excel), -Řidičský průkaz B - aktivní řidič, -Oprávnění na VZV , -Příjemné obchodní vystupování, -Přátelská povaha, loajalita, spolehlivost a samostatnost, - zkušenost s produkty z oboru svařování výhodou, - obchodní praxe min. 2 roky, - dobrá fyzická kondice nutná (přenášení těžkých břemen - práce vhodnější spíše pro muže), Nabídka společnosti: , -Práce ve stabilní a zavedené obchodní české společnosti, -Možností dlouhodobé vize a dalšího růstu, -Zaměstnanecké benefity: stravenky, 4 dny sick days, -Možnost odborného a jazykového vzdělávání, -Teambuildingové pravidelné akce, V případě zájmu o tuto pozici zasílat životopisy na e-mail: jana.wollmannova@artweld.cz. Pracoviště: Artweld s.r.o. - 003, Křížová, č.p. 456, 471 24 Mimoň. Informace: Jana Wollmannová, jana.wollmannova@artweld.cz. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 18 000 Kč Účetní všeobecní Účetní. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Upřednostňuješ pořádek před chaosem, pečlivost je Tvojí silnou stránkou a máš radost, když všechna čísla sedí? V tom případě jsi člověk, kterého hledáme. , Čeká tu na Tebe, - zajímavá a odpovědná práce , - zkušený tým a prima parta, se kterou se můžeš setkávat i na firemních akcích, - chutná káva, stravenky a financování životního pojištění, - zajistíme kartu do MAKRA pro nákup ve velkém a za super ceny, - dětský klubík, který nám během letních prázdnin pomáhá s hlídáním dětí, - podpoříme rozvoj Tvých profesních znalostí a dovedností, Potřebujeme, aby Ti šlo, - hledáme šikovného středoškoláka, klidně absolventa se znalostí účetnictví a daňových zákonů, ale ani zkušenosti v oboru nezavrhneme, - ovládat PC na uživatelské úrovni - hlavně balíček MS Office, - potřebujeme angličtináře, který se nebojí domluvit se zahraničními zákazníky a kolegy, Budeme rádi, když budeš znát a mít, - smysl pro přesnost a pečlivost, - umět řešit věci samostatně ve chvílích, kdy je to potřeba, - chuť učit se novým věcem, - dobrou náladu a úsměv na tváři, Více informací nalezneš na našich internetových stránkách: , https://www.megatruckingbohemia.cz/financni-ucetni/ , Zaujali jsme Tě a chceš u nás pracovat?, - pošli životopis, určitě se Ti ozveme: k.zourkova@ewals.cz. Pracoviště: Mega trucking bohemia, spol. s r.o. - 001, Děčínská, č.p. 1762, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Kateřina Zourková, k.zourkova@ewals.cz.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 24. září 2018

Řádění vichřice na Tachovsku a vstupenky na královský Real: zhlédněte videa dne

Historické autobusy brázdily českolipské ulice.
18

OBRAZEM: Historické autobusy brázdily českolipské ulice

Volební seriál Deníku pokračuje! Tentokrát představíme Kamenický Šenov

Českolipsko – Nenechte si ujít předvolební speciál, který vám přinese základní informace pěkně na jednom místě.

Učitelka Eva Rydval oživila dění v obci. Získala za to cenu Žena regionu

Liberecký kraj – Vítězkou 9. ročníku ocenění Žena regionu se v Libereckém kraji stala Eva Rydval.

Lídr uskupení Živá Lípa Jaroslav Turnhöfer odpovídal on-line na otázky čtenářů

Českolipsko – Jaroslav Turnhöfer dorazil v pondělí 24. září do redakce Deníku, aby odpovídal on-line na otázky čtenářů. 

Florbalisté České Lípy se odrazili ode dna

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Severočeši se na pátý pokus dočkali prvních bodů. Ve Znojmě vyhráli 5:2. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT