VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy pro vás: Kam vyrazit o víkendu

Českolipsko - Noc kostelů už dnes, zítra velké hasičské oslavy ve Sloupu, Císařské slavnosti v Zákupech, koncert Martina Maxy na hradě Bezděz a mnoho dalšího.

25.5.2018
SDÍLEJ:

Martin Maxa si po koncertě povídal s publikemFoto: Deník / Sihelská Martina

NOC KOSTELŮ

pátek 25. května od 15.30, Českolipsko

V pátek 25. května otevřou své dveře stovky kostelů, kaplí a modliteben po celé České republice. Bude probíhat již desátý ročník akce Noc kostelů. Na dvě stovky objektů bude možné navštívit také na území litoměřické diecéze, na Českolipsku bude otevřeno 15 kostelů. Bohatý program se chystá například v kostele sv. Petra a Pavla ve Volfarticích, kde budou moci návštěvníci nahlédnout i do farní mýdlárny. Na komentované prohlídky zve kostel Narození sv. Jana Křtitele v Kamenickém Šenově, který byl postaven před 300 lety. Až v sobotu dopoledne bude z organizačních důvodů otevřen kostel ve Velenicích.

VII. MUZEJNÍ NOC NA HRADĚ LIPÝ

Pátek 25. května od 19:00 do 23:00, Vodní hrad Lipý Česká Lípa

Vystoupí skupina historického šermu Tartus, Jazz Band Erwina Schrödingera s jazzovými skladbami, DKM Ivany Bufkové (Špalíček), na kytaru zahraje Petr Bratršovský a o závěr se postará ohňová show skupiny Inspyre.

LEGIOVLAK V NOVÉM BORU

20. – 27. května, vlakové nádraží Nový Bor

Legiovlak je replikou legionářského vojenského ešalonu z let 1918 - 1920, s nímž se českoslovenští legionáři přesouvali bojem s bolševiky po Transsibiřské magistrále. Pojízdné muzeum obsahuje 13 vozů, v nichž na návštěvníky čeká věrné vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích i originální exponáty, to vše doplněné stovkami fotografií mapujících historii čs. legií. Vlaky sloužily jako pojízdná kasárna a staly se do roku 1920 domovem našich vojáků na Rusi. Prohlídky jsou zdarma a budou ve všední dny probíhat od 8:00 do 18:00 a o víkendu od 9:00 do 19:00 hodin.

ZDISLAVINA POUŤ A MĚSTSKÉ SLAVNOSTI MĚSTA JABLONNÉ

sobota 26. května od 7:00, bazilika sv. Vavřince a sv, Zdislavy, koupaliště, mokřady Jablonné v Podještědí

Tradiční zahájení poutní sezony spojené s městskými slavnostmi. Mše v bazilice (7:00, 9:00 – Jan Baxant, 11:00), v 17:00 koncert Alexandra Ptáčková. Na koupališti dopoledne vystoupí děti z mateřských škol, odpoledne se představí skupina historického šermu, dětská kabaret, pěvecký sbor Václavky, kapely Noční Můry, Diesell nebo Staropražští pardálové, večer vystoupí Jakub Děkan a Olga Lounová. U zámku Nový Falkenburk v Mokřadech bude probíhat Den otevřených dveří, kde na vás čeká netradiční bádání pro děti i dospělé, pohádkové bytosti, zajímavostmi nabité prohlídky mokřadu a táborák.

SLOUPSKÉ HASIČSKÉ SLAVNOSTI

sobota 26. května od 10:00, Sloup v Čechách

Oslavy 150 let dobrovolných hasičů ve Sloupu v Čechách odstartují na skalním hradě ukázkou lezecké jednotky a výškové techniky, v 10:30 spanilá jízda od hradu na křižovatku, u Komunitního centra proběhne v 11:00 ukázka záchranného zásahu při autonehodě, v poledne se spanilá jízda přesune až na koupaliště, kde bude k vidění hasičská technika, ukázky zásahu hasičů, policie a záchranářů na vodní ploše, 15:00 – 17:00 dětský den (soutěže, hasičská pěna, skákací atrakce), 18:00 ocenění zasloužilých hasičů, zahájení letní sezony koupaliště, večerní posezení se živou hudbou na terase, 22:00 generální zkouška hasičské fontány.

CÍSAŘSKÉ SLAVNOSTI

sobota 26. května od 10:00, zámek Zákupy

VI. ročník historických slavností - letos ve stylu první republiky k výročí 100 let republiky a 100 let zámku v majetku státu Vítání jsou všichni, kteří přijdou v dobovém oblečení. Doprovodný program po celý den: stánky na 1. nádvoří, hasiči z Nového Oldřichova, cyklistický spolek Veteráni Dubá a Zákupy a harmonikář pan Mana ze Zákup

Program:

10.00-11.45 hodin na 2. nádvoří zámku - Zahájení slavností, uvítání historické osobnosti (prezidenta T. G. M.) zástupci Obce baráčníků ze Zákup chlebem a solí a hradním ceremoniářem prof. Jiřím S. Guthem-Jarkovským, který po vzniku republiky skutečně Zákupy navštívil, aby pro našeho prvního prezidenta vybral vhodné letní sídlo.
Dále vystoupí: pěvecký soubor Zákupáček s lidovými písněmi, které měl T. G. M. v oblibě, taneční soubor při ZŠ Zákupy Motýlci, lidové tance v podání Obce baráčníků z Mladé Boleslavi, prvorepublikové tance předvede soubor Villanella z Jablonce nad Nisou

12.30-13.00 hodin v parku - Prezident T. G. M. zahájí závody historických kol na 1/4 míle v zámeckém parku. Dobově oblečení hasiči z Nového Oldřichova předvedou zákrok při hašení požáru dobovými prostředky. 

12.30-13.15 hodin na 2. nádvoří zámku - Pohádka Netahejte draka za uši pro nejmenší diváky v podání Princeznina pohádkové divadla

13.15-13.35 hodin na 2. nádvoří zámku - Pražští Pepíci v podání Obce baráčníků z Mladé Boleslavi

13.35-14.15 hodin na 2. nádvoří zámku - Módní přehlídka oděvů z období první republiky v porovnání s módou předchozího "dlouhého" 19. století v podání tanečního souboru Villanella (společenské oděvy, pro volný čas, spodní prádlo, dokonce i svatební oblečení)

14.15-15.10 hodin na 2. nádvoří - Vystoupení "Ve světě prvorepublikových filmů" v podání Divadelního spolku Havlíček Zákupy (Kristián, Noční motýl aj…)

15.10 na 2. nádvoří - Vyhlášení výsledků cyklistických závodů a soutěže o nejlepší velocipéd, dámský a pánský kostým a klobouk

FESTIVAL PROMĚNY

sobota 26. května od 10:00, Jabloneček (Ralsko)

Bohatý festivalový program nabídne tvořivé dílny, jógu pod stromy, koncerty, představení, filmy či výstavy a je vhodný pro děti i rodiče, pamětníky i teenagery. „Návštěvníci uvidí umělecká díla od českých a německých umělců zakomponovaná do přírody. Vyzkoušet si mohou výrobu mastiček, hru na fujaru i jiné nástroje z přírodních materiálů nebo navštívit semínkové tržiště, vypalovat vinuté perle nebo se účastnit bubnového workshopu,“ vyjmenovává Renata Franclová, projektová manažerka Geoparku Ralsko, který za festivalem stojí. Vše doprovodí tóny skvělé muziky. Jablonečkem se ponesou rytmy západní Afriky, houslí a perkusí v podání česko-německého dua Tuya Klangwerk a pozdní odpoledne završí trojice znamenitých hudebníků Marešová, Yasinski, Vašíček. Večer zakončí šťastné i zádumčivé vinařské písně, které nabídne koncert německé kapely Fauler Lenze. Dopravu pro návštěvníky zaniklého Jablonečku zajistí zvláštní festivalová linka z Kuřívod v cyklu každých 30 minut.

SKLENĚNÁ ZAHRADA

26. - 28. května od 10:00, sklářský ateliér Astera Nový Bor

V unikátních prostorách zahrady a sklářského ateliéru si mohou návštěvníci vždy od 10:00 hodin do setmění prohlédnout zhruba sto objektů od tří desítek autorů, vyzkouší si foukání, broušení, rytí a malování skla. V sobotním doprovodném programu vystoupí performer MIRROR MAN, který bude foukat sklo, a zpěvačka Luciana se svým francouzským kytaristou zahraje ve stylu R&B a funky.

POHÁDKY NA DRAKA

sobota 26. května v 15:00, Loutková scéna Cvikov

Pohádka o drakovi, který nechtěl jíst princeznu, protože měl radši zeleninu. Hraje LS Klubíčko Cvikov.

KÁCENÍ MÁJE

sobota 26. května od 16:00, hasičská zbrojnice Staré Splavy

Sbor dobrovolných hasičů ve Starých Splavech zve na Kácení máje. Součástí programu budou soutěže pro děti, občerstvení a živá muzika.

VILLAGE OF ROCK 2018

sobota 26. května od 18:00, Prysk

Rockový minifestival. Zahrají kapely Banworks, Optimik, Liars, Owoce a další.

MŮŽEM I S MUŽEM

sobota 26. května v 19:00, Kulturní dům Kamenický Šenov

Co ženy rády dělají, když si myslí, že je nikdo nevidí? Divadelní představení, ve kterém hrají a zpívají Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Kateřina Hrachovcová a Dáša Zázvůrková. Během této dámské jízdy rozlousknete rozdíl mezi ženským a mužským pohledem na svět, lásku, vztahy a smsky…

NOC HRADNÍCH KAPLÍ ANEB VE STÍNU MÁJOVÉ NOCI

sobota 26. května od 19:30, hrad Bezděz

Od 19:30 Šermíři Bibus spiritus uvádí „O velkém nepřátelství Peregrina Puše“, ve 22:00 artistické duo – ohňová show a od 21:00  Martin Maxa – koncert známého zpěváka. Kaple nasvícená svíčkami, výhled z věže do noční krajiny. Občerstvení zajištěno. Nutná turistická obuv a ústroj, baterky s sebou!

DUO MARZ

sobota 26. května ve 20:00, Jazz klub Píchlá nota Doksy

Mladá zpěvačka a kytaristka Markéta Zdeňková společně s trombonistou, zpěvákem a hráčem na cajon Štěpánem Janouškem představí recitál vlastní tvorby.

DEN OTEVŘENÉHO PODSTÁVKOVÉHO DOMU

neděle 27. května od 9:00, Vísecká rychta Kravaře

Vstup na Víseckou rychtu v Kravařích zdarma. Zároveň bude představen veřejnosti historický hladinářský stav (brus), který je exponátem roku 2018.

OUT DOOR HRY

neděle 27. května od 13:00, Městský stadion u Ploučnice Česká Lípa

Sportovní den s názvem OUT DOOR HRY se pro všechny zájemce bez rozdílu věku koná v neděli, 27. 5. od 13.00 do 17.00 hodin na Městském stadionu u Ploučnice. Závodní odpoledne je učenou pro dvoučlenné týmy a soutěžit se bude v pěti disciplínách: slalom s balonem, hod krikeťákem, skok do dálky, střelba do branky a běžecká štafeta. Připraven je doprovodný program - nafukovací horolezecká stěna, hudební program, stánek s občerstvením, doplňkové soutěže o drobné ceny.

Autor: Petra Hámová

25.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 85 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Dělník - obsluha strojů na výrobu a zpracování plastů - extruze. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 85 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Popis pracovní činnosti:, - obsluha stroje = příprava a nasazování dutinek na tyče, sundávání hotových návinů (ručně nebo pomocí manipulační techniky), příprava materiálu pro balení výrobků, balení výrobků, - manipulace s výrobky = ukládání výrobků na palety, fixace výrobků, odvoz hotových palet s výrobky na místo skladování, třídění a odvoz nekvalitní fólie, - kontrola výrobků = provádění pravidelné kontroly parametrů výrobků dle kontrolního postupu, zapisování údajů do kontrolních karet, Zařazení prací do kategorií hluk - II., fyzická zátěž - II., pracovní polohy - II., zátěž teplem - II., psychická zátěž - II., Pracovní režim:nepřetržitý provoz = 12-ti hodinové směny, - 2 dny denní - 2 dny volno - 2 dny noční - 2 dny volno, - denní směna 6.00 - 18.00 hod., - noční směna 18.00 - 6.00 hod., Nástupní plat: 85,-Kč/hod + 20% prémie, Nabízíme stravenky., Pozice je vhodná i pro cizince.. Pracoviště: Fol-obal, společnost s ručením omezeným (zkráceně fol-obal, s r.o.), Pražská, č.p. 548, 472 01 Doksy. Informace: Radek Mikule, +420 487 882 349. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč Řídící pracovníci ve školních jídelnách Vedoucí školní jídelny. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22550 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt pouze e-mailem, posílat životopisy!, Benefity: osobní ohodnocení a příplatek za vedení.. Pracoviště: Zš a mš zákupy, Školní, č.p. 347, 471 23 Zákupy. Informace: Čestmír Kopřiva, +420 721 746 302vdoběod8:00-14:00hod.. Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 16 000 Kč Pomocní kuchaři Pomocný/á kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podmínkou je znalost čínské kuchyně. , Výhodou znalost čínského jazyka., První kontakt emailem!, Pozice je vhodná i pro cizince.. Pracoviště: He jia le s.r.o. - 001, Purkyňova, č.p. 328, 473 01 Nový Bor. Informace: Vladimír Čarňanský, v.carnansky@seznam.cz. Výroba - Výroba Montážní dělník 24 400 Kč Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení Montér/ka elektro NN/VN. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24400 kč, mzda max. 31400 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Co bude náplní vaší práce?, -Realizace montážních zakázek NN.VN, Co byste měl splňovat?, -Být vyučen v oboru elektro, -Mít osvědčení vyhl. 50/78 sb. §5 a výše, -Mít chuť pracovat a nebát se fyzické práce, -Mít řidičské oprávnění sk. B a být aktivní řidič, Nabízíme:, -Mzdové ohodnocení dle předchozí praxe + výkonností odměny za zakázku, -5 týdnů dovolené, -Služební telefon, -Možnost firemní půjčky, -Příspěvek zaměstnavatele na stravování (cestovní náhrady), -Příspěvěk na životní nebo penzijní připojištění, -Očkování proti klíšťové encefalitidě, -Pojištění z odpovědnosti, Nástupní mzda dle zkušeností a kvalifikace - oceňujeme certifikáty a odborná školení (např. Oprávnění k ppn, apod.), Oslovili jsme vás? Pokud ano, zašlete nám strukturovaný životopis e-mailem na adresu: personalni@gaenergo.cz, Pozice je vhodná pro absolventy a cizince.. Pracoviště: Omexom ga energo s.r.o. - česká lípa, Dubická, č.p. 959, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Simona Svobodová, personalni@gaenergo.cz.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rodičům Martině Červené a Radku Suskemu ze Stráže pod Ralskem se v úterý 4. prosince v 7:40 hodin narodil syn Filip Suske. Měřil 49 cm a vážil 3 kg.
15

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 49. týdne 2018

Výroba perličkových vánočních ozdob v Poniklé je unikátní na celém světě. Při rozhodování o zápis do světového seznamu UNESCO se objevila v konkurenci francouzské výroby parfému či jamajského hudebního stylu reggae.
30

FOTO: Vánoční ozdoby z Poniklé na seznam UNESCO? Zkusí to zas

V Kryštofově Údolí mají nejen betlém. K vidění je i Andělův kabát

Kryštofovo Údolí – Panenky z porcelánu, méďové s korálkovýma očima, plechové nádobíčko, staré mašinky, ale především desítky betlémů. Na to vše láká muzeum v Kryštofově Údolí.

Českolipsko je plné siláků. Mezi patří i profesionální hasič Josef Capouch

Českolipsko – Velkým úspěchem skončilo listopadové Mezinárodní mistrovství ČR v benchpressu, silovém trojboji a mrtvém tahu v Trutnově pro českolipského profesionálního hasiče Josefa Capoucha. Dvaadvacetiletý borec předvedl famózní výkon v kategorii junioři do 110 kg i v disciplíně mrtvý tah, kde zvedl neuvěřitelných 300 kg.

OBRAZEM: Vánoční trhy v českolipském muzeu potrvají do neděle

Česká Lípa – Ještě dva dny můžete zavítat na tradiční Vánoční trhy v českolipském muzeu. Vánoční atmosféru si zde už užily stovky návštěvníků. 

Lidé v Novém Boru se nechtějí koukat na elektrické dráty

Novoborsko – Pár týdnů po tom, co začalo posuzování vlivu takzvané „stodesítky“, přichází od města Nový Bor první oficiální námitka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT