VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy pro vás: Kam vyrazit o víkendu

Českolipsko - Noc kostelů už dnes, zítra velké hasičské oslavy ve Sloupu, Císařské slavnosti v Zákupech, koncert Martina Maxy na hradě Bezděz a mnoho dalšího.

25.5.2018
SDÍLEJ:

Martin Maxa si po koncertě povídal s publikemFoto: Deník / Sihelská Martina

NOC KOSTELŮ

pátek 25. května od 15.30, Českolipsko

V pátek 25. května otevřou své dveře stovky kostelů, kaplí a modliteben po celé České republice. Bude probíhat již desátý ročník akce Noc kostelů. Na dvě stovky objektů bude možné navštívit také na území litoměřické diecéze, na Českolipsku bude otevřeno 15 kostelů. Bohatý program se chystá například v kostele sv. Petra a Pavla ve Volfarticích, kde budou moci návštěvníci nahlédnout i do farní mýdlárny. Na komentované prohlídky zve kostel Narození sv. Jana Křtitele v Kamenickém Šenově, který byl postaven před 300 lety. Až v sobotu dopoledne bude z organizačních důvodů otevřen kostel ve Velenicích.

VII. MUZEJNÍ NOC NA HRADĚ LIPÝ

Pátek 25. května od 19:00 do 23:00, Vodní hrad Lipý Česká Lípa

Vystoupí skupina historického šermu Tartus, Jazz Band Erwina Schrödingera s jazzovými skladbami, DKM Ivany Bufkové (Špalíček), na kytaru zahraje Petr Bratršovský a o závěr se postará ohňová show skupiny Inspyre.

LEGIOVLAK V NOVÉM BORU

20. – 27. května, vlakové nádraží Nový Bor

Legiovlak je replikou legionářského vojenského ešalonu z let 1918 - 1920, s nímž se českoslovenští legionáři přesouvali bojem s bolševiky po Transsibiřské magistrále. Pojízdné muzeum obsahuje 13 vozů, v nichž na návštěvníky čeká věrné vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích i originální exponáty, to vše doplněné stovkami fotografií mapujících historii čs. legií. Vlaky sloužily jako pojízdná kasárna a staly se do roku 1920 domovem našich vojáků na Rusi. Prohlídky jsou zdarma a budou ve všední dny probíhat od 8:00 do 18:00 a o víkendu od 9:00 do 19:00 hodin.

ZDISLAVINA POUŤ A MĚSTSKÉ SLAVNOSTI MĚSTA JABLONNÉ

sobota 26. května od 7:00, bazilika sv. Vavřince a sv, Zdislavy, koupaliště, mokřady Jablonné v Podještědí

Tradiční zahájení poutní sezony spojené s městskými slavnostmi. Mše v bazilice (7:00, 9:00 – Jan Baxant, 11:00), v 17:00 koncert Alexandra Ptáčková. Na koupališti dopoledne vystoupí děti z mateřských škol, odpoledne se představí skupina historického šermu, dětská kabaret, pěvecký sbor Václavky, kapely Noční Můry, Diesell nebo Staropražští pardálové, večer vystoupí Jakub Děkan a Olga Lounová. U zámku Nový Falkenburk v Mokřadech bude probíhat Den otevřených dveří, kde na vás čeká netradiční bádání pro děti i dospělé, pohádkové bytosti, zajímavostmi nabité prohlídky mokřadu a táborák.

SLOUPSKÉ HASIČSKÉ SLAVNOSTI

sobota 26. května od 10:00, Sloup v Čechách

Oslavy 150 let dobrovolných hasičů ve Sloupu v Čechách odstartují na skalním hradě ukázkou lezecké jednotky a výškové techniky, v 10:30 spanilá jízda od hradu na křižovatku, u Komunitního centra proběhne v 11:00 ukázka záchranného zásahu při autonehodě, v poledne se spanilá jízda přesune až na koupaliště, kde bude k vidění hasičská technika, ukázky zásahu hasičů, policie a záchranářů na vodní ploše, 15:00 – 17:00 dětský den (soutěže, hasičská pěna, skákací atrakce), 18:00 ocenění zasloužilých hasičů, zahájení letní sezony koupaliště, večerní posezení se živou hudbou na terase, 22:00 generální zkouška hasičské fontány.

CÍSAŘSKÉ SLAVNOSTI

sobota 26. května od 10:00, zámek Zákupy

VI. ročník historických slavností - letos ve stylu první republiky k výročí 100 let republiky a 100 let zámku v majetku státu Vítání jsou všichni, kteří přijdou v dobovém oblečení. Doprovodný program po celý den: stánky na 1. nádvoří, hasiči z Nového Oldřichova, cyklistický spolek Veteráni Dubá a Zákupy a harmonikář pan Mana ze Zákup

Program:

10.00-11.45 hodin na 2. nádvoří zámku - Zahájení slavností, uvítání historické osobnosti (prezidenta T. G. M.) zástupci Obce baráčníků ze Zákup chlebem a solí a hradním ceremoniářem prof. Jiřím S. Guthem-Jarkovským, který po vzniku republiky skutečně Zákupy navštívil, aby pro našeho prvního prezidenta vybral vhodné letní sídlo.
Dále vystoupí: pěvecký soubor Zákupáček s lidovými písněmi, které měl T. G. M. v oblibě, taneční soubor při ZŠ Zákupy Motýlci, lidové tance v podání Obce baráčníků z Mladé Boleslavi, prvorepublikové tance předvede soubor Villanella z Jablonce nad Nisou

12.30-13.00 hodin v parku - Prezident T. G. M. zahájí závody historických kol na 1/4 míle v zámeckém parku. Dobově oblečení hasiči z Nového Oldřichova předvedou zákrok při hašení požáru dobovými prostředky. 

12.30-13.15 hodin na 2. nádvoří zámku - Pohádka Netahejte draka za uši pro nejmenší diváky v podání Princeznina pohádkové divadla

13.15-13.35 hodin na 2. nádvoří zámku - Pražští Pepíci v podání Obce baráčníků z Mladé Boleslavi

13.35-14.15 hodin na 2. nádvoří zámku - Módní přehlídka oděvů z období první republiky v porovnání s módou předchozího "dlouhého" 19. století v podání tanečního souboru Villanella (společenské oděvy, pro volný čas, spodní prádlo, dokonce i svatební oblečení)

14.15-15.10 hodin na 2. nádvoří - Vystoupení "Ve světě prvorepublikových filmů" v podání Divadelního spolku Havlíček Zákupy (Kristián, Noční motýl aj…)

15.10 na 2. nádvoří - Vyhlášení výsledků cyklistických závodů a soutěže o nejlepší velocipéd, dámský a pánský kostým a klobouk

FESTIVAL PROMĚNY

sobota 26. května od 10:00, Jabloneček (Ralsko)

Bohatý festivalový program nabídne tvořivé dílny, jógu pod stromy, koncerty, představení, filmy či výstavy a je vhodný pro děti i rodiče, pamětníky i teenagery. „Návštěvníci uvidí umělecká díla od českých a německých umělců zakomponovaná do přírody. Vyzkoušet si mohou výrobu mastiček, hru na fujaru i jiné nástroje z přírodních materiálů nebo navštívit semínkové tržiště, vypalovat vinuté perle nebo se účastnit bubnového workshopu,“ vyjmenovává Renata Franclová, projektová manažerka Geoparku Ralsko, který za festivalem stojí. Vše doprovodí tóny skvělé muziky. Jablonečkem se ponesou rytmy západní Afriky, houslí a perkusí v podání česko-německého dua Tuya Klangwerk a pozdní odpoledne završí trojice znamenitých hudebníků Marešová, Yasinski, Vašíček. Večer zakončí šťastné i zádumčivé vinařské písně, které nabídne koncert německé kapely Fauler Lenze. Dopravu pro návštěvníky zaniklého Jablonečku zajistí zvláštní festivalová linka z Kuřívod v cyklu každých 30 minut.

SKLENĚNÁ ZAHRADA

26. - 28. května od 10:00, sklářský ateliér Astera Nový Bor

V unikátních prostorách zahrady a sklářského ateliéru si mohou návštěvníci vždy od 10:00 hodin do setmění prohlédnout zhruba sto objektů od tří desítek autorů, vyzkouší si foukání, broušení, rytí a malování skla. V sobotním doprovodném programu vystoupí performer MIRROR MAN, který bude foukat sklo, a zpěvačka Luciana se svým francouzským kytaristou zahraje ve stylu R&B a funky.

POHÁDKY NA DRAKA

sobota 26. května v 15:00, Loutková scéna Cvikov

Pohádka o drakovi, který nechtěl jíst princeznu, protože měl radši zeleninu. Hraje LS Klubíčko Cvikov.

KÁCENÍ MÁJE

sobota 26. května od 16:00, hasičská zbrojnice Staré Splavy

Sbor dobrovolných hasičů ve Starých Splavech zve na Kácení máje. Součástí programu budou soutěže pro děti, občerstvení a živá muzika.

VILLAGE OF ROCK 2018

sobota 26. května od 18:00, Prysk

Rockový minifestival. Zahrají kapely Banworks, Optimik, Liars, Owoce a další.

MŮŽEM I S MUŽEM

sobota 26. května v 19:00, Kulturní dům Kamenický Šenov

Co ženy rády dělají, když si myslí, že je nikdo nevidí? Divadelní představení, ve kterém hrají a zpívají Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Kateřina Hrachovcová a Dáša Zázvůrková. Během této dámské jízdy rozlousknete rozdíl mezi ženským a mužským pohledem na svět, lásku, vztahy a smsky…

NOC HRADNÍCH KAPLÍ ANEB VE STÍNU MÁJOVÉ NOCI

sobota 26. května od 19:30, hrad Bezděz

Od 19:30 Šermíři Bibus spiritus uvádí „O velkém nepřátelství Peregrina Puše“, ve 22:00 artistické duo – ohňová show a od 21:00  Martin Maxa – koncert známého zpěváka. Kaple nasvícená svíčkami, výhled z věže do noční krajiny. Občerstvení zajištěno. Nutná turistická obuv a ústroj, baterky s sebou!

DUO MARZ

sobota 26. května ve 20:00, Jazz klub Píchlá nota Doksy

Mladá zpěvačka a kytaristka Markéta Zdeňková společně s trombonistou, zpěvákem a hráčem na cajon Štěpánem Janouškem představí recitál vlastní tvorby.

DEN OTEVŘENÉHO PODSTÁVKOVÉHO DOMU

neděle 27. května od 9:00, Vísecká rychta Kravaře

Vstup na Víseckou rychtu v Kravařích zdarma. Zároveň bude představen veřejnosti historický hladinářský stav (brus), který je exponátem roku 2018.

OUT DOOR HRY

neděle 27. května od 13:00, Městský stadion u Ploučnice Česká Lípa

Sportovní den s názvem OUT DOOR HRY se pro všechny zájemce bez rozdílu věku koná v neděli, 27. 5. od 13.00 do 17.00 hodin na Městském stadionu u Ploučnice. Závodní odpoledne je učenou pro dvoučlenné týmy a soutěžit se bude v pěti disciplínách: slalom s balonem, hod krikeťákem, skok do dálky, střelba do branky a běžecká štafeta. Připraven je doprovodný program - nafukovací horolezecká stěna, hudební program, stánek s občerstvením, doplňkové soutěže o drobné ceny.

Autor: Petra Hámová

25.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 86 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Dělník, MD, kontrola, balení - LINKUŽ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 86.1 kč. Volných pracovních míst: 40. Poznámka: Náplň práce:, -manipulace se sklem,, -balení a jeho kontrola,, -kontrola vad a její vyhodnocování,, -další práce dle pracovní náplně,, -nepřetržitý provoz - 12-ti hodinové směny (ranní, noční)., Požadujeme:, -věková hranice 18+,, -manuální zručnost, aktivní přístup k zadaným úkolům,, -zdravotní způsobilost,, -časová flexibilita, komunikativnost,, -pečlivost, spolehlivost, smysl pro pořádek, ochota zaučit se., Nabízíme:, -práci na DPP (Dohoda o provedení práce),, -zajímavou práci, odborné zaškolení., V případě Vašeho zájmu volejte na tel. č. 487 742 549 nebo 601 365 565 nebo pište na e-mail: kamila.adamkova@crystalex.cz.. Pracoviště: Crystalex cz, s.r.o. - 001, B. Egermanna, č.p. 634, 473 01 Nový Bor. Informace: Kamila Adámková, +420 487 742 549,601 365 565.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 25 000 Kč

Mechanici a opraváři elektronických přístrojů Elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: činnosti dle vyhlášky 50/78 Sb. - samostatné činnosti na elektrických zařízeních dle § 6 vyhl. 50/78 Sb., - samostatnost, schopnost vyznat se v technické dokumentaci, ŘP sk. B, Jedná se o dvousměnný provoz, Nabízíme: Závodní stravování, příspěvek na dovolenou., První kontakt emalem, telefonicky nebo osobně na adrese: Děčínská 1699, Česká Lípa v době od 8:00 - 14:00 hod.. Pracoviště: Jizerské pekárny, spol. s r. o. - česká lípa děčínská, Děčínská, č.p. 1699, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Tomáš Čmuchálek, +420 602 323 481(8:00-14:00hod.).

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sanitář, sanitářka, zdravotnický 16 270 Kč

Sanitáři Sanitář operačních sálů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16270 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme ukončené základní vzdělání, sanitářský kurz, očkování proti žloutence typu B a praxe výhodou, morální a občanskou bezúhonnost, příjemné vystupování a zájem o obor. , Nástup možný ihned nebo dle dohody. , Nabízíme:, - zázemí stabilní společnosti, - zajímavou práci v moderním pracovním prostředí s možností seberealizace, - možnost profesního růstu, - významná podpora vzdělávání , - závodní stravování, - zaměstnanecké akce, - příspěvek na penzijní připojištění, - výhodný zaměstnanecký tarif od O2, - 5 týdnů dovolené, - slevová karta do lékárny a Centra zdraví, - odměny při pracovním výročí, První kontakt emailem!. Pracoviště: Nemocnice s poliklinikou česká lípa, a.s., Purkyňova, č.p. 1849, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Nikola Hyblerová, +420 487 954 033.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 110 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulant s obsluhou VZV. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč, mzda max. 143 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme : vzdělání střední s výučním listem, oprávnění k obsluze VZV- praxe NUTNOSTÍ, spolehlivost, zručnost, profesní životopis pro výběrové řízení., Nabízíme : pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení. Práci v perspektivní dynamicky se rozvíjející společnosti, nový moderní výrobní závod, závodní stravování s příspěvkem zaměstnavatele, masáže hrazené zaměstnavatelem, pitný režim zdarma, příspěvek zaměstnavatele na životní pojištění, příjemné pracovní prostředí, zajímavou a zodpovědnou práci., První kontakt emailem nebo osobně.. Pracoviště: Modus, spol. s r.o. - areál bývalé žosky, Dubická, č.p. 3274, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Radka Tučková, +420 484 847 121.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Benátská! 2017 v plném proudu.
500

FOTO, VIDEO: Benátská má letos nabito. Konkurence se nebojí

Herečka Jiřina Bohdalová navštívila 22. června Českou mincovnu v Jablonci nad Nisou u příležitosti ražby zlaté mince s Pařezovou chaloupkou.
12

FOTO: Česká herečka Jiřina Bohdalová má minci

Život řidičky si vyžádala tragická dopravní nehoda u Chřibské

Chřibská - Jeden život si vyžádala tragická dopravní nehoda, ke které došlo u obce Chřibská na Děčínsku. Jak vysvětlila policejní mluvčí Šárka Poláčková, v sobotu krátce před 13. hodinou se na silnici číslo 263 čelně srazila dvě osobní auta. "K nehodě došlo na silnici z České Kamenice, policisté odkláněli dopravu na Krásné pole," uvedla mluvčí policie.

Patřila turistům i nacistům. Prezidentská chata oslaví 90 let

Jizerské hory – Oslava jubilea chaty v Bedřichově proběhne tuto neděli. Lidé na ni mohou dorazit v dobovém oblečení.

FOTO: Lustry z Šenova zamířily do celého světa

Kamenický Šenov – Bar v Las Vegas, restaurace v Dubaji i resort v čínském Macau.

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT