VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Slavit výročí budou ve velkém hasiči ve Stráži pod Ralskem nebo florbalový klub v České Lípě, kde zazpívá Pavel Callta a David Stypka.

11.5.2018
SDÍLEJ:

Pavel Callta.Foto: FB

JAZZOVÝ KONCERT ŽÁKŮ ZUŠ DOKSY

pátek 11. května v 18:00, Píchlá nota Doksy

Talentovaní žáci místní umělecké školy se představí pod vedením svých učitelů v komponovaném koncertu jazzové hudby. Přijďte podpořit snahu a nadšení mladých umělců!

EKVÁDOR - RÁJ KOLIBŘÍKŮ

pátek 11. května v 18:00, Centrum textilního tisku Česká Lípa

Přednáška a promítání Kamila Šrubaře.

III. ROČNÍK RYBÁŘSKÝCH ZÁVODŮ

sobota 12. května od 6:30, pláž Klůček Doksy

Obecně prospěšná společnost Máchovo jezero a město Doksy zvou všechny příznivce sportovního rybolovu na III. ročník rybářských závodů. Prezentace je od 6:30 hod. Je nutné se přihlásit na info@opsmachovojezero.cz.

MÁJOVÁ SLAVNOST

sobota 12. května od 9:00, Kunratice u Cvikova

Obec Kunratice si letos připomíná 750 let a chystá velkou oslavu. Po celou sobotu bude probíhat den otevřených dveří ve sklárně Pačinekglass, kde si lidé budou moci prohlédnout huť a galerii, připraveny budou sklářské dílny (rytí skla, tvůrčí dílna bižuterie, umělecký kovář). V centru obce vypukne slavnost úderem 10. hodiny. Těšit se můžete na vystoupení dětí z ZŠ a MŠ Kunratice, ZUŠ Cvikov, Tanečního souboru Boráček, kouzelníka Mr. Georginy, žongléra Nika a orientální tanečnice Martiny.  Představí se skupina historického šermu Tartus z České Lípy, k vidění bude ukázka činnosti dobrovolných hasičů. O hudební podvečer a večer se postarají kapeky Takže tak, Revival Olympic Domažlice, Slapdash Rockabilly, V 15:00 hodin začne odpolední program pro děti na fotbalovém hřišti (DDM Cvikováček, jízda na koni, segway, skákací hrad). Májovou slavnost zakončí před 22. hodinou ohňostroj.

FERDA MRAVENEC

sobota 12. května v 10:00, Městské divadlo Nový Bor

Veselá pohádka plná dobrodružství slavného malého hrdiny s puntíkovaným šátkem a jeho přítel z knížek Ondřeje Sekory.

1. SETKÁNÍ HISTORICKÝCH A RETRO KOČÁRKŮ

sobota 12. května od 10:00, náměstí Míru Mimoň

Spanilá jízda Mírovou a Malou ulicí, prohlídka vystavených kol firmy Achilles z Horní Police, ukázka a krátká přednáška na téma historická kola. V případě velmi špatného počasí se akce přesouvá do Domu kultury Ralsko.

MÁJOVÉ VESELÍ PRO CELOU RODINU

sobota 12. května od 10:00 do 15:00, náměstí Republiky Doksy

Dobrovolný svaz přátel v Doksech zve na kulturní akci s bohatým programem. Vystoupí divadlo N.O.P.O.Ď., děti z mateřských škol, mažoretky, zahraje country skupina a opět budou vypuštěni holubi. 

MOTOBRANÍ 2018

sobota 12. května od 10:00, Bílý kámen Doksy

Na jednom místě mohou návštěvníci obdivovat krásu veteránů od Ameriky po Evropu, historické zemědělské vozy a techniku, naleštěné výfuky motorek a kreativitu tuningu osobních aut. Kolem poledne se účastníci přesunou na náměstí Republiky v Doksech. Nablýskané stroje zde dostanou požehnání od faráře a vyrazí na spanilou jízdu po okolí Máchova jezera. Na Bílý kámen se začnou vracet kolem 15. hodiny. Zde bude následně oslava benzínu pokračovat do pozdních hodin. Chystá se zde několik koncertů zajímavých kapel spíše tvrdšího ražení, účast přislíbil také mobilní bar jedné americké likérky. Zjednodušeně se jedná o Harley s připojeným sudem whiskey na vozíku. 

DVACET LET FLORBALU V ČESKÉ LÍPA

sobota 12. května od 11:00, parkoviště u Sportareálu Česká Lípa

Pro nejmenší jsou připraveny atrakce jako skákací hrad, malování na obličej či dětská diskotéka. Florbalové nadšence pro změnu upoutá možnost vyzkoušet si své dovednosti během slalomu s florbalovou holí či střelbě na přesnost nebo tvrdost. K nahlédnutí pak budou také historické dresy klubu. Po celý den nebude chybět reprodukovaná hudba a občerstvení pro všechny věkové skupiny. Vrcholem celých oslav pak bude uvedení několika členů FBC do klubové síně slávy. Následovat bude i vystoupení tanečnice pole dance Barbory Szabové či zápas klubových legend proti zástupcům současného A týmu. Na ten plynule naváže VIP zápas osobností zdejšího regionu a významných postav společenského života. Závěr večera pak obstará českolipský rodák Pavel Callta, David Stypka a následná diskotéka. Souběžně s oslavami dvaceti let budou probíhat také Florbalové války, což je tradiční turnaj, jehož se účastní pravidelně čtyři kluby s několika týmy napříč všemi kategoriemi, kterých je tentokrát nahlášeno dohromady 65. Florbalové války zažijí svůj třetí ročník.

CVIKOVSKÉ HŘMĚNÍ

sobota 12. května od 12:00, Kynologický klub Cvikov

V 15:00 rekonstrukce středověké bitvy ve stylu třicetileté války v podání SHŠ Garde Cvikov (skupina historického šermu).

150 LET SDH STRÁŽ POD RALSKEM

sobota 12. května od 13:00, náměstí Stráž pod Ralskem

Spanilá jízda městem, ukázka vystoupení dětí SDH Stráž pod Ralskem, chemiků z Liberce, ukázka parních stříkaček, prezentace vězeňské služby. Zahraje kapela Duo Marek´s a Barrage, během dne bude hrát Hasičská dechová kapela z Lysé nad Labem, k vidění bude nejrůznější hasičská technika, nebudou chybět stánky s občerstvením, skákací hrad, malování na obličej, ukázky s pilou. Ve 20:00 hodin pokračuje program Hasičskou zábavou v KD U Jezera (hraje kapela Septima a vystoupí mažoretky).

DEN PANÍ KRÁLOVNY

sobota 12. května od 13:00 do 18:00, zámek Horní Libchava

Pohádkové bytostí si pro návštěvníky zámku připravily další den plný zábavy. Brány zámku se otevřou ve 12:30. Ve 13:00 začínají prohlídky zámku, kterým vás provede přímo princezna s příběhem Jak se zapomnělo na královnu. V 15:15 bude po krátké "předpohádce" následovat hlavní pohádka s názvem O princezně a královně. Po celý den budete moci navštívit dětskou dílnu a zahrát si královské hry.

OTEVŘENÍ 1. PREŠKAVSKÉ POŽÁRNÍ PLOVÁRNY

sobota 12. května od 14:00, areál požární nádrže Prysk

Zažít prvorepublikovou atmosféru na vlastní kůži můžete v sobotu v Prysku, kde se otevře opravená plovárna. Vystoupí kejklíři z Vagabundus Collective, Tyjo Trio, připravena je silácká show, předtančení, filmová projekce i spousta soutěží pro děti i dospělé. Samozřejmostí je bohaté občerstvení.

SLAVNOST ALEJ ROKU

sobota 12. května ve 14:00, Dřevčice

Spolek Arnika umístí pamětní desku u vítězné aleje. Předá také ceny vítězům ankety o nejoblíbenější stromořadí v České republice a nakonec vyhlásí nový ročník celonárodní soutěže.  V rámci akce vystoupí pěvecké trio Sestry Havelkovy s prvorepublikovým jazzem a swingem a přestaví se také místní hasiči. Návštěvníci slavnostní odpoledne zakončí procházkou k přírodnímu skalnímu útvaru Martinským stěnám.

MAJÁLES

sobota 12. května od 14:00 do 22:00, Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa

Koncerty, zábava, občerstvení, volby krále a královny Majálesu v zahradách českolipského muzea. Nebudou chybět výtvarné dílny a fotokoutek. Představí se Divadelní klub mladých, Tutti Frutti, Adelline, žáci ZUŠ. Zahrají Los Chuperos, Big Balls, Lingers nebo Jazzová farma. 

SKAUTSKÝ DEN

sobota 12. května od 15:00, koupaliště Zákupy

První ročník akce pro skautskou a širokou veřejnost. Na návštěvníky bude čekat plno zajímavých her, ve kterých si mohou otestovat své dovednosti týkající se přírody a skautské praxe, k dispozici budou také a audiovizuální materiály se skautskou tématikou. Pro každého dětského soutěžícího buřt na opékání a malé překvapení na památku.

TCHÝNĚ NA ZABITÍ

sobota 12. května v 19:00, Dům kultury Ralsko Mimoň

Ani sama smrt nezabrání tchýním prudit a montovat se do života svým mladým. Hra je o vtazích mezi tchyní a zetěm, snachou a tchyní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně (a hlavně) mezi tchyněmi samotnými. Nenechte si ujít další řachandu, navíc okořeněnou duchařinou. Hrají: Dana Homolová, Lucie Zedníčková, Anna Kulovaná a Martin Kraus.

THE FRIBBLES

sobota 12. května ve 20:00, Píchlá nota Doksy

Skvělý band hrající oldies a revival 50´60´70´80´ let s Davidem Holým (vokální spolupráce: Lucie Bílá, Karel Gott, orchestr Karla Vlacha…), Danem Kozlem a Honzou Kyselou! Hity Elvise Presleyho, Chucka Berryho, The Monkees, Status Quo, Stray Cats a dalších velikánů rock’n’rollu v Doksech.

S VETERÁNY ČESKOLIPSKEM

neděle 13. května od 8:00, náměstí T. G. Masaryka Česká Lípa

Fanoušci automobilů a motocyklů, zvláště pak těch dříve vyrobených, se mohou těšit na 13. května, kdy je na programu závod „S veterány Českolipskem“. Startovat se bude na náměstí T. G. Masaryka, kde si tyto „dědečky“ budete moci prohlédnout. Zatím nejstarším přihlášeným veteránem do závodu je Ford T z roku 1926. Už teď je však jisté, že k vidění budou některá unikátní vozidla, jako je třeba Tatra 52, které bylo vyrobeno pouhých 30 kusů, a dochovaly se jen tři. Nedělní program bude na náměstí T. G. Masaryka zahájený již v 8.00 hod. a až do 10.00 si budete moci všechna vozidla prohlédnout.  Od 10.00 do 11.30 hodin bude probíhat start závodu, jenž vede po trase Česká Lípa – Sosnová – Zahrádky – Holany – Loubí – Dřevčice – Lhota – Zátyní – Dubá – Nedamov – Žďár – Okna – Obora – Doksy – Hradčany – Mimoň – Bohatice – Zákupy – Dobranov – Česká Lípa a veteráni ujedou 75 km. Cíl je opět na náměstí T. G. Masaryka, kam by účastníci závodu měli přijíždět mezi 12.00 až 14.00 hodin.

Autor: Petra Hámová

11.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 15 000 Kč

Obchodní zástupci Obchodní referent pro Ústecký kraj. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme obchodního referenta pro naši firmu na pobočku v České Lípě. Požadavky: Bydliště V České Lípě a okolí výhodou, SŠ s maturitou nebo VŠ, řidičský průkaz skupiny B, komunikativnost, kultivovanost, schopnost řešit problémy, týmová spolupráce, praxe z obchodní činnosti výhodou, znalost práce s MS Office (Word, Excel, Power - Point, Internet), Náplň práce:obchodní činnost - komunikace se stávajícími zákazníky, získávání nových zákazníků, nabízení produktů, zpracování nabídek., Nabízíme: Firemní automobil, notebook, stravenky., Pozice je vhodná i pro absolventy., První kontakt emailem nebo telefonicky v době od 7:15 - 17:00 hod.. Pracoviště: Tradetex servis, s.r.o., Mánesova, č.p. 2055, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Helena Buštová, +420 775 284 044,487 874 171(7:15-17:00hod.).

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 21 300 Kč

Sociální pracovníci v oblasti poradenství (včetně pedagogicko-psychologických poraden) Sociální pracovník. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: , - vysokoškolské vzdělání sociálního směru, - komunikativnost a příjemné vystupování, empatická osobnost, - schopnost týmové práce a samostatného rozhodování, - zodpovědnost, spolehlivost, loajalita a diskrétnost , - trestní a občanská bezúhonnost , - řidičský průkaz sk. B, - aktivní řidič, - znalost práce na pc. , - praxe v sociální oblasti je vítána, není však podmínkou. , Jedná se o práci v domově, kde pomáháme propuštěným vězňům, kteří se chtějí vrátit do běžného života, Nabízíme: dovolená 25 dní, příspěvek na důchodové spoření,stravenky možnost seberealizace, První kontakt emailem., Vhodné i pro OZP a absolventy.. Pracoviště: Oblastní charita stráž pod ralskem, Dubnická, č.p. 86, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Ivana Davidová, +420 733 618 812.

Věda a výzkum - Věda a výzkum Výzkumný a vědecký pracovník 22 000 Kč

Výzkumní a vývojoví vědečtí pracovníci v chemických oborech Výzkumný pracovník pro vývoj membránových technologií zpracování vod a dalších organických i anorganických roztoků. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Chcete…?, -se podílet na vývoji a zavádění výsledků výzkumu do membránových technologií?, -se podílet na implementaci membránových technologií do reálných aplikací?, - při své práci využívat výzkumné vybavení na světové úrovni?, -neustále zvyšovat a doplňovat svoje znalosti, MemBrain je Váš správný cíl., MemBrain s.r.o. je dynamicky se rozvíjející výzkumná organizace, která je součástí skupiny MEGA (světového dodavatele elektromembránových technologií) a aktuálně hledá kolegu do svého teamu. , Náplň práce:, -vývoj, návrh, ověření a podíl na realizaci komplexní technologie upravující vodu nebo jiné organické i anorganické roztoky s využitím elektromembránových i tlakových membránových procesů, -návrh konceptů technologie včetně návrhových výpočtů, -laboratorní, pilotní a poloprovozní ověření technologie, -vypracování studií proveditelnosti a Basic desing, -podpora obchodních případů (technická část nabídek, příprava technické části projektů), -spolupráce s dalšími odděleními společnosti, které vyvíjejí membrány a moduly, Požadujeme: , -VŠ vzdělání chemicko-technologického zaměření (chemické inženýrství nebo technologie, fyzikální chemie), -zkušenosti s vedením inovačních nebo technologických projektů, -anglický jazyk na komunikativní úrovni, -znalost práce na základním aplikačním SW , -schopnost týmové práce, logického a analytického myšlení, schopnost tvořit, -řidičský průkaz skupiny B, -praxe v oboru vývoje či navrhování/projektování technologií výhodou, nikoli podmínkou, Nabízíme:, -Zázemí rychle se rozvíjející ryze české společnosti s vlastními výrobky a unikátním "know-how", -Zajímavou práci v perspektivním oboru s možností dalšího profesního rozvoje, doplňování odborných a jazykových dovedností, -Příjemné pracovní prostředí, moderní vybavení, -Příspěvek na firemní stravování, týden dovolené navíc, cafeterii Edenred, příspěvky na penzijní připojištění, telefon i k soukromým účelům, odměny k pracovním a život. jubileím, služební byty., Místo výkonu práce: Stráž pod Ralskem , Termín nástupu: dle dohody, Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám Váš životopis včetně motivačního dopisu na kariera@membrain.cz, kontaktní osoba paní Lenka Košatová.. Pracoviště: Membrain, s. r. o., Pod Vinicí, č.p. 87, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Lenka Košatová, kariera@membrain.cz.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 80 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Strážný, člen závodní stráže. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 80.8 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nehlásit se na Zámku v Zákupech, ale na sídle naší společnosti v České Lípě HENIG. , Jedná se o volné pracovní místo v Zákupech ostraha Zámku v Zákupech. Jedná se o zkrácený úvazek, jelikož pracovní doba je od 18.00 - 24.00 hod. Vhodné pro pracovníka se změněnou pracovní schopností. , Požadujeme - čistý výpis rejstříku trestů, certifikát strážný podmínkou pokud nebudete mít, je možné zprostředkovat. Služné chování, zodpovědnost. , Termín nástupu je 15. 6. 2018.. Pracoviště: Henig - security servis, s. r. o. - zámek zákupy, Borská, č.p. 1, 471 23 Zákupy. Informace: Jana Hebelková, +420 731 411 682.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Soud rozhodl, kdy začne líčení s hejtmanem Půtou

Radek Jurnečka, Arciděkan Římskokatolické církve v Liberci.

Nejsme zas takoví ateisté, jak se zdá, říká arciděkan Radek Jurnečka

FOTO: Sochu na soudu musí po roce zase opravit

Česká Lípa – Drobné trhliny nalezla kontrola na loni opraveném sousoší, které dominuje čelnímu štítu historické budovy Okresního soudu v České Lípě.

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

Kam za fotbalem na Českolipsku

Českolipsko - Nadstavbová část krajského přeboru zve na derby Doksy - Skalice.

Tipy pro vás: Kam vyrazit o víkendu

Českolipsko - Noc kostelů už dnes, zítra velké hasičské oslavy ve Sloupu, Císařské slavnosti v Zákupech, koncert Martina Maxy na hradě Bezděz a mnoho dalšího.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT