VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Slavit výročí budou ve velkém hasiči ve Stráži pod Ralskem nebo florbalový klub v České Lípě, kde zazpívá Pavel Callta a David Stypka.

11.5.2018
SDÍLEJ:

Pavel Callta.Foto: FB

JAZZOVÝ KONCERT ŽÁKŮ ZUŠ DOKSY

pátek 11. května v 18:00, Píchlá nota Doksy

Talentovaní žáci místní umělecké školy se představí pod vedením svých učitelů v komponovaném koncertu jazzové hudby. Přijďte podpořit snahu a nadšení mladých umělců!

EKVÁDOR - RÁJ KOLIBŘÍKŮ

pátek 11. května v 18:00, Centrum textilního tisku Česká Lípa

Přednáška a promítání Kamila Šrubaře.

III. ROČNÍK RYBÁŘSKÝCH ZÁVODŮ

sobota 12. května od 6:30, pláž Klůček Doksy

Obecně prospěšná společnost Máchovo jezero a město Doksy zvou všechny příznivce sportovního rybolovu na III. ročník rybářských závodů. Prezentace je od 6:30 hod. Je nutné se přihlásit na info@opsmachovojezero.cz.

MÁJOVÁ SLAVNOST

sobota 12. května od 9:00, Kunratice u Cvikova

Obec Kunratice si letos připomíná 750 let a chystá velkou oslavu. Po celou sobotu bude probíhat den otevřených dveří ve sklárně Pačinekglass, kde si lidé budou moci prohlédnout huť a galerii, připraveny budou sklářské dílny (rytí skla, tvůrčí dílna bižuterie, umělecký kovář). V centru obce vypukne slavnost úderem 10. hodiny. Těšit se můžete na vystoupení dětí z ZŠ a MŠ Kunratice, ZUŠ Cvikov, Tanečního souboru Boráček, kouzelníka Mr. Georginy, žongléra Nika a orientální tanečnice Martiny.  Představí se skupina historického šermu Tartus z České Lípy, k vidění bude ukázka činnosti dobrovolných hasičů. O hudební podvečer a večer se postarají kapeky Takže tak, Revival Olympic Domažlice, Slapdash Rockabilly, V 15:00 hodin začne odpolední program pro děti na fotbalovém hřišti (DDM Cvikováček, jízda na koni, segway, skákací hrad). Májovou slavnost zakončí před 22. hodinou ohňostroj.

FERDA MRAVENEC

sobota 12. května v 10:00, Městské divadlo Nový Bor

Veselá pohádka plná dobrodružství slavného malého hrdiny s puntíkovaným šátkem a jeho přítel z knížek Ondřeje Sekory.

1. SETKÁNÍ HISTORICKÝCH A RETRO KOČÁRKŮ

sobota 12. května od 10:00, náměstí Míru Mimoň

Spanilá jízda Mírovou a Malou ulicí, prohlídka vystavených kol firmy Achilles z Horní Police, ukázka a krátká přednáška na téma historická kola. V případě velmi špatného počasí se akce přesouvá do Domu kultury Ralsko.

MÁJOVÉ VESELÍ PRO CELOU RODINU

sobota 12. května od 10:00 do 15:00, náměstí Republiky Doksy

Dobrovolný svaz přátel v Doksech zve na kulturní akci s bohatým programem. Vystoupí divadlo N.O.P.O.Ď., děti z mateřských škol, mažoretky, zahraje country skupina a opět budou vypuštěni holubi. 

MOTOBRANÍ 2018

sobota 12. května od 10:00, Bílý kámen Doksy

Na jednom místě mohou návštěvníci obdivovat krásu veteránů od Ameriky po Evropu, historické zemědělské vozy a techniku, naleštěné výfuky motorek a kreativitu tuningu osobních aut. Kolem poledne se účastníci přesunou na náměstí Republiky v Doksech. Nablýskané stroje zde dostanou požehnání od faráře a vyrazí na spanilou jízdu po okolí Máchova jezera. Na Bílý kámen se začnou vracet kolem 15. hodiny. Zde bude následně oslava benzínu pokračovat do pozdních hodin. Chystá se zde několik koncertů zajímavých kapel spíše tvrdšího ražení, účast přislíbil také mobilní bar jedné americké likérky. Zjednodušeně se jedná o Harley s připojeným sudem whiskey na vozíku. 

DVACET LET FLORBALU V ČESKÉ LÍPA

sobota 12. května od 11:00, parkoviště u Sportareálu Česká Lípa

Pro nejmenší jsou připraveny atrakce jako skákací hrad, malování na obličej či dětská diskotéka. Florbalové nadšence pro změnu upoutá možnost vyzkoušet si své dovednosti během slalomu s florbalovou holí či střelbě na přesnost nebo tvrdost. K nahlédnutí pak budou také historické dresy klubu. Po celý den nebude chybět reprodukovaná hudba a občerstvení pro všechny věkové skupiny. Vrcholem celých oslav pak bude uvedení několika členů FBC do klubové síně slávy. Následovat bude i vystoupení tanečnice pole dance Barbory Szabové či zápas klubových legend proti zástupcům současného A týmu. Na ten plynule naváže VIP zápas osobností zdejšího regionu a významných postav společenského života. Závěr večera pak obstará českolipský rodák Pavel Callta, David Stypka a následná diskotéka. Souběžně s oslavami dvaceti let budou probíhat také Florbalové války, což je tradiční turnaj, jehož se účastní pravidelně čtyři kluby s několika týmy napříč všemi kategoriemi, kterých je tentokrát nahlášeno dohromady 65. Florbalové války zažijí svůj třetí ročník.

CVIKOVSKÉ HŘMĚNÍ

sobota 12. května od 12:00, Kynologický klub Cvikov

V 15:00 rekonstrukce středověké bitvy ve stylu třicetileté války v podání SHŠ Garde Cvikov (skupina historického šermu).

150 LET SDH STRÁŽ POD RALSKEM

sobota 12. května od 13:00, náměstí Stráž pod Ralskem

Spanilá jízda městem, ukázka vystoupení dětí SDH Stráž pod Ralskem, chemiků z Liberce, ukázka parních stříkaček, prezentace vězeňské služby. Zahraje kapela Duo Marek´s a Barrage, během dne bude hrát Hasičská dechová kapela z Lysé nad Labem, k vidění bude nejrůznější hasičská technika, nebudou chybět stánky s občerstvením, skákací hrad, malování na obličej, ukázky s pilou. Ve 20:00 hodin pokračuje program Hasičskou zábavou v KD U Jezera (hraje kapela Septima a vystoupí mažoretky).

DEN PANÍ KRÁLOVNY

sobota 12. května od 13:00 do 18:00, zámek Horní Libchava

Pohádkové bytostí si pro návštěvníky zámku připravily další den plný zábavy. Brány zámku se otevřou ve 12:30. Ve 13:00 začínají prohlídky zámku, kterým vás provede přímo princezna s příběhem Jak se zapomnělo na královnu. V 15:15 bude po krátké "předpohádce" následovat hlavní pohádka s názvem O princezně a královně. Po celý den budete moci navštívit dětskou dílnu a zahrát si královské hry.

OTEVŘENÍ 1. PREŠKAVSKÉ POŽÁRNÍ PLOVÁRNY

sobota 12. května od 14:00, areál požární nádrže Prysk

Zažít prvorepublikovou atmosféru na vlastní kůži můžete v sobotu v Prysku, kde se otevře opravená plovárna. Vystoupí kejklíři z Vagabundus Collective, Tyjo Trio, připravena je silácká show, předtančení, filmová projekce i spousta soutěží pro děti i dospělé. Samozřejmostí je bohaté občerstvení.

SLAVNOST ALEJ ROKU

sobota 12. května ve 14:00, Dřevčice

Spolek Arnika umístí pamětní desku u vítězné aleje. Předá také ceny vítězům ankety o nejoblíbenější stromořadí v České republice a nakonec vyhlásí nový ročník celonárodní soutěže.  V rámci akce vystoupí pěvecké trio Sestry Havelkovy s prvorepublikovým jazzem a swingem a přestaví se také místní hasiči. Návštěvníci slavnostní odpoledne zakončí procházkou k přírodnímu skalnímu útvaru Martinským stěnám.

MAJÁLES

sobota 12. května od 14:00 do 22:00, Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa

Koncerty, zábava, občerstvení, volby krále a královny Majálesu v zahradách českolipského muzea. Nebudou chybět výtvarné dílny a fotokoutek. Představí se Divadelní klub mladých, Tutti Frutti, Adelline, žáci ZUŠ. Zahrají Los Chuperos, Big Balls, Lingers nebo Jazzová farma. 

SKAUTSKÝ DEN

sobota 12. května od 15:00, koupaliště Zákupy

První ročník akce pro skautskou a širokou veřejnost. Na návštěvníky bude čekat plno zajímavých her, ve kterých si mohou otestovat své dovednosti týkající se přírody a skautské praxe, k dispozici budou také a audiovizuální materiály se skautskou tématikou. Pro každého dětského soutěžícího buřt na opékání a malé překvapení na památku.

TCHÝNĚ NA ZABITÍ

sobota 12. května v 19:00, Dům kultury Ralsko Mimoň

Ani sama smrt nezabrání tchýním prudit a montovat se do života svým mladým. Hra je o vtazích mezi tchyní a zetěm, snachou a tchyní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně (a hlavně) mezi tchyněmi samotnými. Nenechte si ujít další řachandu, navíc okořeněnou duchařinou. Hrají: Dana Homolová, Lucie Zedníčková, Anna Kulovaná a Martin Kraus.

THE FRIBBLES

sobota 12. května ve 20:00, Píchlá nota Doksy

Skvělý band hrající oldies a revival 50´60´70´80´ let s Davidem Holým (vokální spolupráce: Lucie Bílá, Karel Gott, orchestr Karla Vlacha…), Danem Kozlem a Honzou Kyselou! Hity Elvise Presleyho, Chucka Berryho, The Monkees, Status Quo, Stray Cats a dalších velikánů rock’n’rollu v Doksech.

S VETERÁNY ČESKOLIPSKEM

neděle 13. května od 8:00, náměstí T. G. Masaryka Česká Lípa

Fanoušci automobilů a motocyklů, zvláště pak těch dříve vyrobených, se mohou těšit na 13. května, kdy je na programu závod „S veterány Českolipskem“. Startovat se bude na náměstí T. G. Masaryka, kde si tyto „dědečky“ budete moci prohlédnout. Zatím nejstarším přihlášeným veteránem do závodu je Ford T z roku 1926. Už teď je však jisté, že k vidění budou některá unikátní vozidla, jako je třeba Tatra 52, které bylo vyrobeno pouhých 30 kusů, a dochovaly se jen tři. Nedělní program bude na náměstí T. G. Masaryka zahájený již v 8.00 hod. a až do 10.00 si budete moci všechna vozidla prohlédnout.  Od 10.00 do 11.30 hodin bude probíhat start závodu, jenž vede po trase Česká Lípa – Sosnová – Zahrádky – Holany – Loubí – Dřevčice – Lhota – Zátyní – Dubá – Nedamov – Žďár – Okna – Obora – Doksy – Hradčany – Mimoň – Bohatice – Zákupy – Dobranov – Česká Lípa a veteráni ujedou 75 km. Cíl je opět na náměstí T. G. Masaryka, kam by účastníci závodu měli přijíždět mezi 12.00 až 14.00 hodin.

Autor: Petra Hámová

11.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 19 000 Kč Strojírenští kovodělníci Výrobní dělník při výrobě PUR. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplní práce je výroba výrobků z PUR pěny - pozice je vhodnější pro muže!, Nabízíme, -Zázemí stabilní společnosti. , -Možnost profesního rozvoje., -Široké spektrum zaměstnaneckých benefitů (dovolená navíc, věrnostní odměny, penzijní připojištění, společenské a sportovní aktivity a další)., Vhodné i pro absolventy!, První kontakt emailem jan.cihlar@tts-microcell.com - zaslání životopisu!. Pracoviště: Microcell pu tschechien s.r.o., Chelčického, č.p. 1932, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Jan Cihlář, jan.cihlar@tts-microcell.com. Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč Obsluha ostatních strojů a zařízení pro chemickou výrobu Obsluha strojů ve výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 21500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: , - Vyučení , - Dovednost a samostatnost práce na jednoduchých strojích, - Výhodou odborná způsobilost VZV, svářečský průkaz, vazačský průkaz apod. , - Práci ve vícesměnném provozu , - Dobrý zdravotní stav, Nabízíme:, - Práci v moderní české společnosti , - Příjemné pracovní prostředí, - Příspěvek na firemní stravování, týden dovolené navíc, cafeterii Edenred, příspěvky na penzijní připojištění, odměny k pracovním a životním jubilejím, Místo výkonu práce: pobočka firmy ve Stráži pod Ralskem, Pokud Vás naše nabídka oslovila a splňujete-li výše uvedené požadavky, zašlete nám svůj profesní životopis na adresu: MEGA a.s., personální odd., Pod Vinicí 87, 471 27 Stráž pod Ralskem nebo e-mailem na adresu opp@mega.cz., Více informací Vám poskytneme na čísle 487 888 155.. Pracoviště: Mega, a.s. - 001, Pod Vinicí, č.p. 87, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Karolína Nosková, +420 487 888 155. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 25 000 Kč Řidiči autobusů v dálkové přepravě osob Řidič autobusové dopravy. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Firma COMPAG, která je součástí mezinárodního koncernu BRANTNER a má dlouholetou tradici v poskytování komunálních služeb v oblasti odpadového hospodářství ne českém trhu, hledá vhodného kandidáta na pozici ŘIDIČ AUTOBUSOVÉ DOPRAVY, Požadujeme:, -Řidičské oprávnění D (digitální karta řidiče výhodou), -Platný profesní průkaz, psychotesty, -Zodpovědnost, spolehlivost a flexibilitu, -Vysoké pracovní nasazení s přirozenou chutí pracovat, -Máme zájem o dlouhodobou spolupráci, nástup možný ihned, Nabízíme:, -Práce v jednosměnném provozu, -HPP, -Zaškolení a zákonná školení, možnost zvyšování kvalifikace, -Adekvátní finanční ohodnocení: bonusy/prémie, -Firemní benefity, První kontakt emailem!. Pracoviště: Compag cz s.r.o., V Lukách, č.p. 95, 471 24 Mimoň. Informace: Petr Snopek, snopek@compag.cz. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 84 Kč Pracovníci odvozu a recyklace odpadů Dělník svozu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 84 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Nabízíme: dělník svozu na dvě směny, pracovní poměr na dobu určitou 2 x na 6.měsíců po té smlouva prodloužena na dobu neurčitou. , Dvousměnný provoz, 84,-Kč/hod., 90,-Kč stravné na den., První kontakt se zaměstnavatelem telefonicky na č. 602 180 400, nebo e-mailem na mpcl@mariuspedersen.cz.. Pracoviště: Marius pedersen - 001, 5. května, č.p. 3031, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Mpcl@mariuspedersen.cz, +420 602 180 400.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z archivu dobového tisku.

Během výročí dobový tisk okupaci chválil

Platinová uncová mince UNESCO - Zámek a zámecký areál Litomyšl.

Pátá platinová mince je věnovaná zámku v Litomyšli

Bezplatný kurs bezpečné jízdy pro seniory počtvrté v Sosnové

Sosnová – Jedu s dobou, tak se jmenuje seriál bezplatných kurzů bezpečné jízdy, který probíhá během léta na vybraných autodromech napříč Českou republikou.

Na Mácháč letos dorazí DJ elita. Návštěvníci festivalu se mají na co těšit

Liberecký kraj – Festival taneční hudby proběhne u Máchova jezera 24. a 25. srpna.

Zvýšené riziko požáru platí od pondělí na území celého Libereckého kraje

Liberecký kraj – Kromě Českolipska je vyhlášeno zvýšené nebezpečí vzniku požáru i pro území okresů Liberec, Semily a Jablonec nad Nisou.

Hasiči se během léta nezastaví. Na kontě mají přes 230 zásahů

Liberecký kraj – Letošní léto je pro hasiče extrémně náročné. Hořelo už i na Ještědu nebo na Kristýně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT