VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu?

Českolipsko - V Zákupech startují slavnosti, na hradě ve Sloupu si užijete den plný pohádek a ryřířů a českolipský hrad Lipý láká na hudbu a indiány.

7.9.2018
SDÍLEJ:

Hlavní hvězdou Zákupských slavností bude kapela Mňága a Žďorp.Foto: Deník

33. ŘEZBÁŘSKÉ SYMPOZIUM

středa 5. září – sobota 8. září, Památník K. H. Máchy Doksy

Každoročně se do Doks sjíždějí řezbáři z celé republiky, aby vystavili své výrobky a naučili návštěvníky, co práce se dřevem obnáší a jaké má své výhody a specifika. Celou zahradou krásně voní čerstvé dřevo, všude jsou položená různá dlátka a nožíky a spousta figurek, plastik a soch. Návštěvníci mají jedinečnou možnost naučit se řezbářské technice a podívat se pod ruku mistrům řezbářům. Zavítat za umělci, kteří budou v zahradě tvořit, mohou lidé každý den od 9 do 12 hodin a odpoledne od 14 do 18 hodin. 

LOUČENÍ S LÉTEM

pátek 7. září od 15:00, motorest Kuřívody

Připraven bude skákací hrad, bungee running a modelování balónků, od 16:00 program pro děti s maskotem, od 17:00 cukrová vata, hoverboard a lukostřelba.

ZÁKUPSKÉ SLAVNOSTI

pátek 7. září a sobota 8. září, Zákupy

Dvaadvacáté slavnosti odstartují v pátek v 18:00 hodin koncertem zpěvaček populárního oddělení ZUŠ Česká Lípa na zámku Zákupy. Sobotní program se odehraje tradičně na koupališti od 13:00 hodin. Děti se mohou těšit na klauna Fílu a hasičskou pěnu, vystoupí sbor Zákupáček, duo Adamis, Martin Harich s kapelou, skupiny Tvůj dědek, Rammstein Memeber´s club a hlavní hvězdou bude kapela Mňága a Žďorp. Svou bike show předvede Martin Šimůnek, který si připravil pro zájemce i workshop, na 21. hodinu je v plánu ohňostroj.  Součástí slavností budou i komentované prohlídky kostela sv. Fabiána a Šebestiána, které se konají v sobotu a v neděli vždy ve 14:00 hodin, v neděli v od 8:30 se bude konat slavnostní mše.

NEZMAŘI

pátek 7. září ve 20:00, Letní kino Cvikov

Koncert legendární skupiny, která vznikla v roce 1978. Skupina se poprvé probojovala do celostátního finále Porty v roce 1981. Zde ještě nezaznamenala výrazné úspěchy, ale vstoupila do širšího povědomí příznivců české folkové scény. V roce 1982 skupina získala ocenění Malá Porta, která byla udílena novým nadějným skupinám. Hlavní cenu Porty získala v roce 1984. První nabídka na vydání LP desky přišla v roce 1988 a vyšla s názvem „Nezmaři“. V té době byla skupina stále amatérská, členové měli svá zaměstnání a hraní brali jen jako zábavu. Od roku 1993 hraje profesionálně a věnuje se koncertování naplno. Jejich stylem je stále folk, trampská píseň a country. V případě nepříznivého počasí se představení přesouvá na sál KC Sever.

MEZINÁRODNÍ NOC PRO NETOPÝRY

pátek 7. září od 21:00, Ledová jeskyně Naděje

Akce se koná na úpatí Suchého vrchu u ústí Ledové jeskyně Naděje (možnost příjezdu autem ve směru od Mařenic, do osady Hamr a odtud 300 metrů pěšky). Pokud chcete vidět více netopýrů, organizátoři doporučují dorazit kolem 23. hodiny. Nutné a doporučené vybavení: baterka schopná svítit déle jak jednu hodinu. K vidění budou ukázky metod výzkumu netopýrů, promítání diapozitivů, povídání o nutnosti a způsobu ochrany netopýrů.

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ NA BEZDĚZU

sobota 8. září a neděle 9. září od 9:00, hrad Bezděz

Vystoupí šermíři ze skupiny Askalon (11:00, 12:30, 14:00 a v sobotu ještě v 15:30). Mimořádně bude v sobotu a v neděli zpřístupněn ochoz královské kaple a také budou vystaveny tři nalezené dřevořezby z kapliček Bezdězské Křížové cesty Na I. hradním nádvoří bude své řemeslo předvádět mistr kovář.  Můžete si zde prohlédnout i umělecky ztvárněné předměty denní potřeby i ozdoby z kovu.

POHÁDKOVÝ HRAD

sobota 8. září od 10:00, Skalní hrad Sloup v Čechách

Slavnostní den bude zahájen přehlídkou pohádkových i historických postav. Přímo na horní plošině hradu pak návštěvníky možná zaskočí rodina zdejších čertů, kteří se budou za doprovodu světelných a kouřových efektů procházet i po kultovních pekelných schodech z pohádky S čerty nejsou žerty. Pod hradem pak své táborové ležení, včetně dobové kuchyně, dětské středověké střelnice a ukázek dobových řemesel, jako je kovář, dráteník, řezbář, či vazač košťat, rozbijí Rytíři Lužických hvozdů, se kterými se návštěvníci potkají v živých historických pásmech. Samotným vrcholem šermířského a rytířského programu bude od 17.00 hodin jedinečný Rytířský hradní turnaj na koních. Chybět nebude ani hudba dávných staletí, kdy slavnostní den obohatí akustický koncert Guitar Arte Trio, který proběhne ve zdejší krásné hradní kapli za svitu svíček. Na skutečné středověké slavnosti nemohou chybět kejkle s ohněm a o tu skutečnou atmosféru se postará ohňová show skupiny IGNIS ITER, která také celý den zakončí.

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ V ČESKÉ LÍPĚ

sobota 8. září od 10:00, Vodní hrad Lipý Česká Lípa

Centrum textilního tisku bude mít zdarma otevřeno od 10 do 15 hodin. Na hradě Lipý proběhne akce na ukončení letní sezóny a rozloučení s létem pro celou rodinu a všechny věkové kategorie. V hudebním programu vystoupí pěvecký sbor Sedmihlásek z výběžku, Jazz band Erwina Schrödingera, Martin Žák a Stará almara (muzicírování ve stylu dávných amerických osadníků), Martin Benda (padesátileté hity a šlágry, které se zpívají pořád), Věra a Her People (irské, skotské, anglické a americké písně s Věrou Kláskovou), Jazz Bakers (známé swingové a bluesové kousky). V areálu hradu vyroste indiánská osada, Pavel Votápek předvede, jak ovládá laso a bič a k vidění budou i historické automobily.

RODINNÝ SPORTOVNÍ DEN V ČESKÉ LÍPĚ

sobota 8. září od 10:00, louka u Městského parku v České Lípě

Nezůstávejte doma a přijďte se rozhýbat. Připraveny jsou rozmanité sportovní disciplíny pro rodiče a děti od 4 let, dětský závod v běhu, animační programy a fotokoutek. Těšit se můžete také na hudební skupiny BlueGreen a ABBA Revival.

MYSLIVECKÝ JARMARK

sobota 8. září od 10:00, hrad Houska

Prezentace mysliveckých aktivit a program s tématikou myslivosti.

FESTIVÁLEK PRO PETROVICKÝ KOSTEL

sobota 8. září od 10:00, kostel Nejsvětější trojice Petrovice

Čtvrtý ročník divadelního festivalu zahájí v 10:00 hodin pouť kmotrů a kmotřenců v bazilice sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí. Program v petrovickém kostele začne ve 14:00 hodin slovem o životě kolem kostela. 14:30 Vincek & Franz – Provinzdrama ANNO 1918 (česko-německá divadelní skupina kamarádi), 15:30 Schkolalio (dětský cirkus z Hartau), 16:00 KurzFilme (krátké dokumentární snímky Patrika Weissiga), 17:00 Čekání na Čechova (Ďas, divadelní amatérský spolek Krompach), 18:30 Tetrahop (neotřelé blues z Nového Boru), 16:00 – 18:00 výtvarná dílna Markéty Váchalové Vojtíškové.

KALE JAKHA

sobota 8. září od 11:00, KD Crystal Česká Lípa

Taneční festival. Dvanáct souborů předvede své tance nejen v duchu romské muziky.  O dobrou náladu se kromě tanečníků postará také několik umělců. Zazpívat přijede známá teplická kapela Galiani Gypsy Jazz, z minulých ročníků známá Barunka Cínová, účastnice Československo má talent. Pozadu nezůstanou ani muzikanti z našeho okolí. Vystoupí skupina Roma Beat, Bachtale Chawe, Mimoň Band, Erik SAX Gaži a zarepovat přijde známý Luboš WK. Letošní ročník oproti loňsku nebude soutěžní a nikdo z účastníků tak neodejde s prázdnou.

CHLUMSKÉ SLAVNOSTI

sobota 8. září od 11:00, Chlum

Dopoledne s myslivci – gulášek, střelba ze vzduchovky. Od 13:00 na hřišti fotbalový turnaj, pěnová show, skákací hrad, 15:00 divadlo pro děti, ukázka krava maga, 18:00 pingpongový turnaj, 20:00 zábava na sále, hraje Duo Galaxie. Na návsi střelnice a kolotoče.   

DOŽÍNKY BRNIŠTĚ

sobota 8. září od 12:00, Brniště

Oslavte se zemědělci letošní úrodu a sklizeň, prožijte s námi den s nádechem starobylých tradic v krásném prostředí Lesního areálu Zátiší.

AHOJ LÉTO

sobota 8. září od 14:00, koupaliště Nový Bor

Město Nový Bor a DDM Smetanka zvou na ukončení prázdnin. Připraveno bude spousta zábavy a soutěží. Večer zahraje legendární liberecká kapela Těla.

MEZINÁRODNÍ HASIČSKÉ HRY BEZ HRANIC

sobota 8. září od 15:00, fotbalové hřiště Nový Oldřichov

Soutěžit budou dětské hasičské kolektivy. V průběhu soutěže bude otevřené hasičské muzeum a stánek s občerstvením, budou připraveny volnočasové aktivity i pro ostatní děti a skákací hrad. Od 20:30 se na požární nádrži uskuteční hasičská fontána.

JITKA VRBOVÁ SESSION

sobota 8. září od 20:00, Píchlá nota Doksy

Legenda jazzové scény s nezaměnitelným altem opět v Doksech! V tomto vynikajícím koncertu doprovodí Jitku Vrbovou také vynikající umělci: Pavel Šlosar - kontrabas a Vladimír Strnad - piano.

HRADNÍ KONCERT

sobota 8. září v 19:00, hrad Houska

Orchestr Dvořákova kraje pod taktovkou Václava Mazáčka.

PUTOVÁNÍ POHÁDKOVÝM PEKLEM

neděle 9. září od 13:00 do 15:00, Dubice

Start je u restaurace Neptum v českolipské Dubici. Akci pořádá DDM Libertin Česká Lípa.

Autor: Petra Hámová

7.9.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 30 000 Kč Provozní elektromechanici Elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme:, - Svědomitost, zodpovědnost,flexibilita.loajalita k firmě., - SOU-elektro zkouška dle vyhlášky 50/78 Sb., § 6, Náplň práce:, - Instalace nových strojů a zařízení, nastavování parametrů a seřizování el.strojů a zařízení, kontrolu elektroinstalace včetně světelných zdrojů, udržování řádného technického stavu elektroinstalace strojů atd., Nabízíme:, - Náborový bonus 15.000,-Kč, První kontakt emailem, telefonicky v čase: Po. - Pá 7:00-15:00 nebo osobně na adrese: KV Final s.r.o. Doubí 44 Čtveřín 463 45.. Pracoviště: Kv final ralsko s.r.o., 471 24 Mimoň. Informace: Ludmila Velasová, +420 725 435 914(Po-Pámezi7:00a15:00). Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 20 450 Kč Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Kurátor/kurátorka pro děti a mládež v odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice: sociální práce s dětmi, které spáchaly trestný čin nebo čin jinak trestný a s dětmi páchajícími přestupky. Plnění úkolů orgánu sociálně-právní ochrany dětí., Místo výkonu práce: Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky a platové zařazení: 11. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 20 450 do 30 750 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. , § 131 zákoníku práce, zvláštní příplatek dle ust. § 129 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: neurčitou, Zákonné předpoklady: úředníkem se může stát fyzická osoba, která je státním občanem České republiky (případně i cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt), dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná, ovládá jednací jazyk, a splňuje další předpoklady pro výkon správních činností stanovené zvláštním právním předpisem (např. kvalifikační předpoklady stanovené zákonem), Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání dle ust., § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, Poznámka: úředník je povinen do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru prokázat zvláštní odbornou způsobilost dle vyhlášky č. 512/2002 Sb., Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -znalost související legislativy (zákon č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí a jeho novelizované podoby, správní řád), -komunikační schopnosti, sociální cítění, vstřícnost, -výborná znalost práce s MS Office, znalost sociálních agend , -řidičské oprávnění sk. B - aktivní řidič, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, pružná pracovní doba, stravování formou jídelních kupónů, pravidelné zvyšování kvalifikace formou školení, služební mobilní telefon, příspěvek na doplňkové penzijní připojištění a další bonusy pro zaměstnance., Písemná přihláška uchazeče k vyhlášenému výběrovému řízení musí obsahovat:, jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana) - název příslušné funkce, o kterou se uchazeč uchází - datum a podpis uchazeče, K přihlášce uchazeč připojí:, -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech,, -výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením),, -úředně ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky do: 27. 11. 2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "VŘ - kurátorka / kurátor pro děti , a mládež" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, nám T. G. M. č. p. 1., 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně MěÚ Česká Lípa., Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Městský úřad česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116. Zdravotnictví - Zdravotnictví Psycholog 21 000 Kč Psychologové Psycholog, rodinný a manželský poradce. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: Vzdělání se zaměřením Psycholog, rodinný a manželský poradce, popřípadě 2. stupeň VŠ (Mgr.) humanitního zaměření + ukončený psychoterapeutický výcvik v rozsahu minimálně 400 hodin. Schopnost navázat kontakt s lidmi. , Pracovní poměr z počátku na dobu určitou 1 roku s 3 měsíční zkušební lhůtou, s možností prodloužení., Mzda se odvíjí od započitatelné praxe.. Pracoviště: Poradna pro rodinu a mezilidské vztahy, Konopeova, č.p. 812, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Alena Zemanová, +420 487 853 203. Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 17 360 Kč Úředníci v oblasti daní odborný referent/vrchní referent v Oddělení kontrolním II. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 26110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: platová třída 9 + zvláštní příplatek 3800 Kč. Pracoviště: Finanční úřad pro liberecký kraj, územní pracoviště v české lípě, Pátova, č.p. 2892, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: , .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa.

Muzeum obohatí své expozice o ptačí vajíčka i bryčku

Démoni dvěma góly v závěru zadělali na drama. Vyrovnat už ale nedokázali a z palubovky Slavie odjeli bez bodu a s porážkou 2:3.

Démoni zatopili pod kotlem a slávisté se strachovali

Nové zařízení v novoborských teplárnách bude vyrábět i elektřinu

Nový Bor – Zatímco teplo vzniklé v klasických elektrárnách odchází bez užitku do vzduchu, takzvané kogenerační jednotky ho umí využít i pro ohřev teplé vody a topení. Dvě takové se právě instalují do tepláren v Novém Boru.

Zámek Zákupy oslavil výročí 100 let v majetku samostatného českého státu

Zákupy – Zatímco většina hradů a zámků zavřela s posledním říjnem své brány, zámek v Zákupech si letošní největší novinku nechal až na samotný konec sezony. Vůbec poprvé se návštěvníci mohou podívat do prvního patra památky, kde vznikla autentická kancelář a byt lesního rady z období první republiky.

Nominujte do ankety Nejúspěšnější sportovec

Česká Lípa - Tradiční anketa Nejúspěšnější sportovec Českolipska za rok 2018 proběhne 6. února v České Lípě. Dejte vědět o úspěších sportovců z celého okresu a nominujte je!

Město Česká Lípa připravuje osvětový web o kardiovaskulárních chorobách

Česká Lípa – Srdce je jedním z nejdůležitějších lidských orgánů. Upozornit občany na nebezpečí spojená s takzvanými civilizačními chorobami má za úkol webová prezentace Srdce Lípy, kterou pro město za bezmála půl milionu korun připravuje firma Pears Health Cyber. Před nástupem do funkce starostky pro ni pracovala dosavadní starostka Romana Žatecká (ČSSD).

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT