Betonový val v Purkyňově je pokryt pestrobarevnými graffiti a jako plochu pro legální tvorbu ho již v minulosti sprejerům nabídla českolipská radnice. Podle aktuálního ověření u Městské policie v České Lípě tento stav trvá i nadále.

Jelikož z jedoucího auta je to docela problém, celou zeď můžete si prohlédnout v klidu v naší fotogalerii.

Česká Lípa patří mezi 55 českých měst a obcí, která legální plochy pro graffiti na svém území povolují. V Libereckém kraji tuto možnost sprejerům nabízí Liberec, Jablonec nad Nisou, Jilemnice a Turnov.

Graffiti je v obecném smyslu druh neoficiálního výtvarného projevu pracující ve veřejném prostoru rytím, psaním nebo malbou, v současnosti především technikou nanášení barev, často ve formě spreje nebo fixy, případně škrábání, leptání. Graffiti se stalo jedním z původních pilířů kultury hip-hopu, označované za kulturu protestu. Graffiti lze bez zřetele na zmíněný hudební žánr vnímat jako městský folklór ulice. V pozdější době ho obohatily další techniky vyjadřování a stalo se součástí street artu. Jedním z nejznámějších tvůrců je umělec známý pod pseudonymem Banksy.