Do konce minulého týdne měla firma Compag CZ posekat trávu na českolipském sídlišti Slovanka. Městští úředníci během pondělní kontroly konstatovali, že prozatím chybí posekat minimálně třetinu ploch a místy zůstala neuklizená a nevyhrabaná tráva.

Obdobné kontroly provádějí od začátku minulého týdne každý všední den. Děje se tak na základě stížností občanů, které českolipská radnice zaznamenává prakticky od doby, kdy tráva začala růst.

Město v minulém týdnu povolalo na pomoc firmu TV Facility, která se o seč ve městě starala před Compagem. „Podle smlouvy na to má město právo. Nechceme to brát jako ulehčení naší práce, ale jako výzvu," říká provozní ředitel společnosti Compag CZ Jan Stárek s tím, že nadále jednají s dalším externím dodavatelem, který by jim pomohl naplnit od loňského roku platnou rámcovou smlouvu.

„Každý se může jít podívat do Dolní Libchavy, nebo na Holý vrch (kde seká TV Facility; pozn. red.) hned vidí ten rozdíl," říká místostarosta České Lípy Juraj Raninec směrem k práci městem povolané posily.

Ve středu podle zprávy Ivany Bínové, která kontroly práce dodavatele provádí, se sekalo se na Ladech, Špičáku a na Slovance. „Při sekání bylo v době dopolední kontroly vidět celkově pouze pět traktůrků a dvě motorové kosy," uvedla mluvčí českolipské radnice Monika Bayerová. Na Ladech je podle zprávy posekána pouze polovina sídliště, v další části je kvetoucí travní porost vysoký 30 - 40 cm. Na Špičáku je posekáno kousek louky Bardějovská, jinak po celém sídlišti je také vysoká kvetoucí tráva. Na Slovance zůstávají neobsekaná a nevyhrabaná místa a dvě hromady hnijící trávy.

Druhou seč zažilo jen centrum, parky, Kopeček, oblast Pod Hůrkou, Lukostřelecká ulice, Smetanovo nábřeží a Střelnice. Kromě lokalit podruhé posekaných je všude výška trávy k dnešnímu dni vyšší než 10 cm, které stanovuje smlouva. Většinou jde o kvetoucí trávu vysokou přes 30 cm.

Společnosti Compag hrozí výpověď smlouvy, kterou zastupitelé projednají na konci června.