Prodejci v prostorách ambitu nabízejí pestrou škálu rukodělných výrobků, knížek, ale i obrazů nebo hraček.

„Nechybí ani medové dobroty, čaje a koření, produkty z levandule nebo vánoční ozdoby ze skla a korálků. Oblíbeným zbožím budou opět domácí marmelády a nově i květinové aranže, zvané kokedamy. Letošní vánoční trhy obohatí i mnoho dílniček pro děti, ať už výroba magnetů nebo drobných dekorací,“ říká Jana Jermanová Jakubská, vedoucí oddělení výstav, propagace a galerie VMG.

Zahájení adventu v České Lípě.
FOTO, VIDEO: Na Českolipsko o víkendu dorazily Vánoce

Na Loretánském dvoře je jako obvykle připraveno občerstvení. Pochutnat si můžete na grilovaných klobáskách či hermelínu, poctivém guláši a haluškách, ale také na tradičních lokších a domácích kremrolích. „Ke kávě jsou připravené už tradičně pravé moravské frgály nebo  štramberské uši i pražené mandle. Budete-li se chtít zahřát, zastavte se u stánku s medovinou či svařeným vínem,“ dodává Jermanová Jakubská.

V úterý 5. prosince muzeum uspořádá od 15.00 do 19.00 hodin Mikulášskou nadílku s čerty a andělem. Každé odpoledne je v Biberově hudební síni (v kapli) připraven kulturní program. Děti z místních škol a školek nebo dětského domova zazpívají koledy a zahrají na rozličné hudební nástroje, některé si letos připravily i pohádku.

PROGRAM:

pondělí - 13.00 – 18.00

úterý - 13.00 – 19.30
15.00 – 19.00: Mikulášská nadílka

středa - 13.00 – 17.00
13.30: SMŠ Kvítko – MALÍ KOLEDNÍCI Z KVÍTKOVA
15.30: TŠ Dr. M. Tyrše – OD MARTINA DO VÁNOC